Milli Eğitim Bakanı Özer'den Kılıçdaroğlu'na cevap

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Bakanlığımızın kapıları herkese açık. Kamuoyunu yanlış yönlendirerek maksadını aşan, emrivaki şekilde yapılacak görüşme talebini karşılamamız beklenmesin." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Özer'den Kılıçdaroğlu'na cevap
Son Güncelleme: 30 Aralık 2021 Perşembe 14:40
30 Aralık 2021 Perşembe 14:37

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan randevu talebine dönülmediğini belirterek bugün saat 13.00'te bakanlık binasına gideceğini ifade etmişti. Bugün Milli Eğitim Bakanlığı önüne giden CHP Lideri Kılıçdaroğlu, bakanlığa alınmadı.

Kılıçdaroğlu'nun yaptığı emrivaki tutuma Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yanıt geldi.

Milli Eğitim Bakanı Özer, Milli Eğitim Bakanlığının eğitime dair tüm paydaşlarıyla sürekli görüşme halinde olduğunu ve 1-3 Aralık'ta her kesimi kuşatan çok büyük katılımlı 20. Milli Eğitim Şurası'nı düzenlediklerini belirtti. 

TBMM Eğitim Komisyonu üyelerinin tamamını Şura'ya davet ettiklerini hatırlatan Özer, şunları kaydetti:"CHP davetimize icabet etmedi. 1 Ekim'de Meclisimiz açıldıktan hemen sonra 14 Ekim'de yine Meclisimizin Eğitim Komisyonunun tüm üyelerini Bakanlığımıza davet ettik. Davetimize icabet etmeyen tek parti yine CHP oldu.

"MAKSARINI AYAR EMRİVAKİ"

Dolayısıyla Bakanlığımızın kapıları herkese her kesime her zaman açıktır. Ancak kamuoyunu yanlış yönlendirerek, maksadını aşan emrivaki bir şekilde yapılacak herhangi bir görüşme talebini de karşılamamız beklenmesin."

KILIÇDAROĞLU DAHA ÖNCE MERKEZ BANKASI VE TÜİK'E DE RANDEVUSUZ GİTMİŞTİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu daha önce Merkez Bankası'na gitmişti. Kılıçdaroğlu, MB Başkanı Şahap Kavcıoğlu tarafından kabul edilmiş, 1.5 saat görüşme gerçekleştirilmişti. Kılıçdaroğlu'nun görüşme sonrası Merkez Bankası'nı hedef alan açıklamaları tepki çekmişti.

Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası'nın ardından TÜİK'e randevusuz gitmişti. Randevusuz olarak TÜİK binasına gelen Kılıçdaroğlu içeri alınmamıştı. Kılıçdaroğlu'nun TÜİK'e emrivaki ziyaret girişimi tepki görmüştü.

Yorumlar