Maske satışlarında 3 paket limiti

Cerrahi maskeler bugün İstanbul'da perakende noktalarında satışa çıktı. Bazı market zincirlerinde maskenin tanesi 85 kuruşa satılmaya başlandı. Bir kutuda 50 adet maske bulunuyor. Bir kişi en fazla 3 paket maske alabiliyor.

Maske satışlarında 3 paket limiti
Son Güncelleme: 8 Mayıs 2020 Cuma 14:33
8 Mayıs 2020 Cuma 14:31

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından salgınla mücadelede normalleşme takviminin açıklandığı 4 Mayıs tarihli kabine toplantısı sonrası alınan kararlar çerçevesinde, cerrahi maskelerin perakende noktalarında satışının mümkün hale gelmişti.

En fazla 3 paket alınabiliyor

Bugün cerrahi maskeler İstanbul'da satışa çıktı. Akabinde diğer şehirlerde de satışına başlanacak. Bazı market zincirlerinde maskenin tanesi 85 kuruşa satılmaya başlandı. Bir kutuda 50 adet maske bulunuyor. 10'lu paketlerin de satışa çıkması bekleniyor. Herkesin maskelere ulaşabilmesi için bir kişi en fazla 3 paket maske alabiliyor. Maske takmayanlara 3 bin 150 TL ceza kesiliyor.

En fazla 1 TL

Dün konuyla ilgili Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Cerrahi maskeler, adedi KDV dâhil en fazla 1 (bir) Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar “fahiş fiyat” olarak değerlendirilecektir" denildi. Yani maskenin tanesinin 1 TL'nin üzerinde satılmaması gerekiyor.

 

Yorumlar