Mansur Yavaş-Mehmet Özhaseki karşı karşıya

Siyaset meydanlarında son zamanlarda gündem olan konuların arasında gelen ‘sahte senet’ tartışmasında AK Parti’nin adayı Mehmet Özhaseki’den yeni açıklamalar geldi.

Mansur Yavaş-Mehmet Özhaseki karşı karşıya
Son Güncelleme: 15 Mart 2019 Cuma 12:19
15 Mart 2019 Cuma 12:15

CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş hakkında çıkan sahte senet il ilgili tartışma devam ediyor. AK Parti’nin adayı Mehmet Özhaseki konu hakkında konuştu.

Rakiplerinin yaptıkları ve yaşantılarının kendisini ilgilendirmediğini ısrarla belirttiğini ifade eden Özhaseki, “Ama iki konuda da eleştirilerimi sürdürdüm. Birincisi, hakikaten karşıma çıkan rakiplerin şu ana kadar tabi başta CHP adayı olmak üzere bir projeleri yok. Söylemiyorlar da. Ayrıca bilmiyorlar da belediyeciliği. İkinci bir konu, biz bir ittifak içerisindeyiz. Cumhur İttifakı... Karşı tarafın da dürüst olmasını istiyoruz” dedi

“Tavrımı, tarzımı izah ettim”

Karşı taraftan ara ara tehditler söylendiğinin belirten Özhaseki, “Hoşa gitmeyecek şeyler söyleniyor ama kulaklarımızı kapadık. 15 gün kadar önce bir televizyonda gördüm, CHP adayı diyor ki "Bırakın projeleri falan ne bantlar çıkacak" Allah Allah dedik ne iştir? Bantı mantı bırak kardeşim Ankara'yı ne yapacağını söyle. Bununla ilgili başvurdukları adamları, ne istediklerini onları da şimdi size dağıtabilirim. Bundan üç ay kadar önceydi CHP adayı hakkında basında bir takım iddialar çıktı. O dönemde bu iddiaların çok da ben üzerinde durmadım. Tavrımı, tarzımı izah ettim. Birçok arkadaş çevrede bu konuya değin dedikleri halde bir cümle bile söylemedim. Çünkü beni ilgilendirmiyordu, cevap vermesi gereken tabi başkalarıydı” diye konuştu

“Çıkıp dürüstlükle izah etmesi gerekiyor”

Özhaseki, olayın muhatabının CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı;

“Çıkıp dürüstlükle bunların ne olduğunu, kirli ilişkiler bütünlüğünün neler olduğunu izah etmesi gereken oydu. Biz de bekledik ki oradaki sorulara cevap verecek. Gördüğümüz şu, kısa bir bülten okudu, soru almadan sessizce bıraktı gitti. Ama bir şey daha yaptı; mağdur edebiyatı. Basını, Parti Sözcümüz Ömer Çelik'i ve beni suçladı. Ben böyle kurnazca işi ilk kez görüyorum. 10 yıldır beraber olan sizsiniz, ortaklık yapan sizsiniz.

Demek ki bu arkadaşların siyaset tarzı bu. Kirli bir şekilde siyaseti sürdürüyorlar. Bahsedilen bir şahıs var o şahsı ömrümde görmedim. Ticari denilen işin ne olduğunu da bilmiyorum. Mahkeme kayıtlarına göre neredeyse 10 yıldır süren bir iş ilişkileri var. Fakat şimdi o şahıs hakkında suçlarını döküp saçmaya başlıyorlar.

“Menfaat çatışması var”

O senin arkadaşın. Kriminal suçlu diye belirtiği şahıs her kimse biz görmedik hayatımızda. Senelerce birlikteliğin sürmüş demek ki şimdi menfaat çatışması var.

Kesinleşmiş bir mahkeme kararı var. Yargıtay’ın onadığı ve hükmü kesinleştiği kararı var. Ortada bir sahte senet var. Kendisi hakkında ceza var bu kesin.

Biraz daha devam etse daha çok şeyler çıkacak gibi görünüyor. Sırayla birkaç. Soru sormak istiyorum. Şunu da itiraf edeyim yıllarca ticaretin siyasetin içinde bulundum ama bu kadar kirli ilişki yumağı görmedim.

Sormak istediğim net sorular var;

1-Bu senedi kim düzenledi?

2-Önümde imzalandı demenize rağmen nasıl oluyor da o imza o şahsa ait olmuyor?

3-Bu senedi hangi hizmet karşılığında aldınız?

4-Danışmanlık ücreti olarak aldıysanız bu ücreti sözleşmeniz var mı?

"Bu şantaj değil mi?"

Bir konu daha var. Sözleşme ya da vekalet düzenlememe sebebini vergi olarak söylüyor. Vergi kaçırmaya teşebbüs değil mi bu? Bu durumu kendi partililerinize nasıl anlatacaksınız? Valla hayretler içerisindeyim. Beni korkutan bir şey var. Karşıdaki kişiye mesajlar atıyor. Fakülte diplomanı iptal ettiririm diye mesaj atıyor. Bunlar şantaj değil mi?"

‘Bak Necmettin baroya raporunu veriyorum öde borcunu konu kapansın’ diye mesaj atıyor. ‘Ailen senin senin sapık olduğunu biliyor mu? Öde kurtul. Kodese hazırlan. Senin düğününü basacağım. Seni Ankara’da yaşatmayacağım.’ Bütün bunlara bakınca burada tehditkar şantajcı mağrur bir adam görünüyor.

Bunun gibi onlarca mesaj var. “Parayı alırsam bütün bunlara göz yumacağım ama ödemezsen sen görürsün gününü.” Bu nasıl bir iştir? Nasıl bir adamdır?

Bana ve parti sözcümüz Ömer Bey’e iftira atıyorsunuz? Bütün bunlara cevap vermeniz gerekirken nasıl olur da masum insanlara iftira atıyorsunuz

Sizde hiç utanma duygusu yok mu Allah’tan korkmuyor musunuz?

"25 defa mal beyanında bulunmuşumdur"

Herhalde şimdiye kadar 25 defa mal beyanında bulunmuşumdur. Mal beyanımın ne olduğunu hazırladım şimdi sizlere de dağıtıyorum. Kendilerine de iadeli taahhütlü gönderdim.

Burada bize düşen verilecek cevapları görmek olacaktır. Ben yine doğruları söylemeye devam edeceğim. Projelerimi tek tek anlatmaya devam edeceğim. 31 Mart’tan sonra da Ankara’da yeni bir destan yazacağız. Allah’tan dileğim de bu kirli ilişkilere bulaşmış insanların siyasetten uzaklaşması.”

 

Yorumlar