Abbas: Kudüs özgürlüğüne kavuşmadan barış olmaz

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas İsrail'in saldırganlıkta sınırları aştığını belirterek, ABD ile konuyla ilgili iletişimde olduklarını söyledi. Abbas, "Kudüs kırmızı çizgidir, Kudüs özgürlüğüne kavuşmadan barış olmaz." dedi.

Abbas: Kudüs özgürlüğüne kavuşmadan barış olmaz
Son Güncelleme: 13 Mayıs 2021 Perşembe 07:56
13 Mayıs 2021 Perşembe 07:56

Abbas, işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde bulunan Filistin Devlet Başkanlık Sarayı'nda yaptığı konuşmada İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi, Doğu Kudüs ve Batı Şeria'ya yönelik saldırılarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İSRAİL SALDIRGANLIĞI SINIRI AŞTI

İsrail'in Gazze Şeridi, Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da Filistinlilere karşı amansız bir saldırı gerçekleştirdiğine dikkati çeken Abbas,"Kudüs, Gazze ve Batı Şeria'da halkımıza yönelik gerçekleştirilen barbarca saldırganlığı durdurmak için tüm çabamızı sürdürüyoruz." dedi.

Abbas, "İsrail saldırganlığı tüm sınırları aştı. Böylece tüm uluslararası hukuku ve örfü ayaklar altına aldı." ifadelerini kullandı.

 

 

MEYDAN OKUDU: VATANIMIZDAN ÇIKMAYACAĞIZ

İsrail'in saldırılarının Filistin halkının ulusal birliğinin önemini arttırdığına vurgu yapan Abbas, bu ulusal birliğin Filistin halkının savunulması için şart olduğunu kaydetti. Abbas, ABD ve İsrail'e hitaben, "Bardak taştı artık! Gidin başımızdan. Yakamızı bırakın artık. Vatanımızdan çıkmayacağız, gözünüze bir diken gibi batmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

"KUDÜS ÖZGÜRLÜĞE KAVUŞMADAN BARIŞ OLMAZ"

Filistin yönetimi olarak ABD ile iletişim halinde olduklarına vurgu yapan Abbas,"Kudüs, Arap ve İslam'ın olarak kalacaktır. Kudüs'ün çağrısı tüm dünyayı birleştiriyor."ifadelerini kullandı. Abbas, "Kudüs kırmızı çizgidir, Kudüs özgürlüğüne kavuşmadan barış olmaz." şeklinde konuştu.

Yorumlar