KPSS Türkiye birincisiydi mülakatta elendi

Deniz Eren Demir, KPSS’de aldığı 88.295 puanla fizik öğretmenliği alanında birinci oldu. Mülakatta 54 puan alarak elenen Demir, “Tüm soruları bilmeme rağmen neden elendim, hiç bilmiyorum” dedi. Demir'in mülakatta elenmesi sosyal medyada tartışma konusu oldu

KPSS Türkiye birincisiydi mülakatta elendi
Son Güncelleme: 11 Şubat 2019 Pazartesi 15:32
11 Şubat 2019 Pazartesi 15:08

Öğretmen adayı Deniz Eren Demir fizik öğretmenliği alanında  KPSS’den 88.295 alarak Türkiye birincisi oldu. ÖSYM de Türkiye 1'incisi olduğuna dair belgeyi kendisine iletti. Fizik birincisi Demir, mesleğini yapmak için sözleşmeli öğretmenlik sınavına girdi. Ancak, mülakatta 54 puan verilerek elendi.

 Sözcü’ye konuşan Demir şu ifadeleri kullandı:

"2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda 88.295750  puan aldım. ÖSYM'nin açıkladığı sıralamalara göre Fizik Öğretmenliği branşında Türkiye birincisi, Fizik ve Fizik Öğretmenliği branşında ise Türkiye ikincisi oldum. Ardından 14.12.2018 tarihinde yapılan mülakat sınavına katıldım. Mülakat sınavında tüm sorulara doğru cevap vermeme rağmen 54 puan alarak başarısız kabul edildim.

2016'da girdiğim mülakatta 95 puan aldım. Bütün soruları bildiğim halde ne oldu da bu yılki mülakatta elendim? Girdiğim mülakatların hiçbirinde komisyon üyeleri tarafından zarfın içinde bulunanların dışında bir soru ile karşılaşmadım. 54 puan verilen son mülakatımda da sorulan soruları yanıtlarken puanımın düşük verilmesine neden olacak herhangi bir durum yoktu. Ben geçen bir yıllık süre içerisinde ne oldu da kendimi ifade edemez hale geldim ve bu kadar farklı puan aldım, anlamış değilim."

 

Yorumlar