Koronavirüste şimdi de "Bordeaux varyantı" çıktı

Koronavirüs salgınında geçtiğimiz haftalarda büyük tehdit oluşturan İngiliz mutasyonunun yeni bir varyantı ortaya çıktı. Fransa'da ortaya çıkan ve "Bordeaux varyantı" ortaya çıkan mutasyonun 50 kişide görüldüğü öğrenildi.

Koronavirüste şimdi de "Bordeaux varyantı" çıktı - Sayfa 1

Fransa'nın güneybatısındaki Bordeaux şehrinde koronavirüsün yeni bir varyantı tespit edildi. İngiliz varyantı olarak bilinen B.1.1.7’nin yeni bir mutasyonu olduğu açıklanan varyant ile ilgili yerel hükümetin sağlık danışmanı Profesör Patrick Dehail, yeni türe Bordeaux varyantı dendiğini söyledi.

1 5
 
Koronavirüste şimdi de "Bordeaux varyantı" çıktı - Sayfa 2

Yaklaşık 50 kişilik bir grupta tespit edilen varyant ile ilgili merkezi hükümet harekete geçerken bölgeye yaklaşık 20 bin ek koronavirüs aşısı sevk edildi.

2 5
 
Koronavirüste şimdi de "Bordeaux varyantı" çıktı - Sayfa 3

Ouest France’ın haberinde yeni aşı merkezlerinin de açıldığı Bordeaux şehrinde herhangi bir koşul gerektirmeden 18 yaşın üstündeki herkese aşı sunulacağı bildirilirken bölgesel sağlık otoritesinin (ARS) tıbbi danışmanı Profesör Patrick Dehail, "Gerekli ekstra dozları elde etmek için Sağlık Bakanlığı ile birlikte çalışıyoruz" dedi.

3 5
 
Koronavirüste şimdi de "Bordeaux varyantı" çıktı - Sayfa 4

İngiliz Guardian gazetesinin haberinde ise yeni varyantın tespit edildiği kişilerin Bacalan bölgesindeki bir okuldaki öğrenciler ve ebeveynleri olduğu belirtildi.

4 5