Kocasını bıçaklayan Leyla: Öldürürüm demiştim!

Aksaray'da, çıkan tartışmada eşi Leyla Kayacı'nın (23) göğsünden ve kolundan bıçakladığı Medine Kayacı (24),3 gündür tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Kocasını bıçaklayan Leyla: Öldürürüm demiştim! - Sayfa 1

Aksaray'da, 21 Mart'ta Susadı köyünde, 2 yıl önce evlenen ve 5 aylık çocukları olan çiftçi Medine Kayacı (24) ile eşi Leyla Kayacı (23) arasında evde, tartışma çıktı. Tartışmanın kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüşmesi sonucu Leyla Kayacı, eşi Medine Kayacı'yı bıçakla göğsünden ve kolundan yaraladı. Kaçmaya çalışan Leyla Kayacı, kendisini gören ve ne olduğunu soran komşularına, eşini bıçakladığını söyledi

1 5
 
Kocasını bıçaklayan Leyla: Öldürürüm demiştim! - Sayfa 2

Bunun üzerine eve gelen komşuları, Medine Kayacı'yı kanlar içinde yatarken buldu. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlilerince ilk müdahalesi yapılan Medine Kayacı, ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

2 5
 
Kocasını bıçaklayan Leyla: Öldürürüm demiştim! - Sayfa 3

Ağır yaralı olan ve 4 saatlik ameliyatın ardından yoğun bakımda tedaviye alınan Medine Kayacı, dün gece saatlerinde doktorların tüm çabasına rağmen yaşamını yitirdi. Kayacı'nın cenazesi yapılacak otopsinin ardından dün toprağa verildi.

3 5
 
Kocasını bıçaklayan Leyla: Öldürürüm demiştim! - Sayfa 4

Olayın ardından polis tarafından gözaltına alınan Leyla Kayacı, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Leyla Kayacı'nın ifadesinde eşini hakaret ettiği için bıçakladığını belirterek, ''Ailevi nedenlerde tartıştık. Tartışma sırasında bana hareket etti ve bıçakladım. Daha önceki tartışmalarımızda da bana hakaret ediyordu. 'Seni öldürürüm' diye uyarmıştım" dediği öğrenildi.

4 5