Kılıçdaroğlu hakkındaki davalar için yeni yöntem

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açılan tazminatları karşılamak için fon oluşturulacak.

Kılıçdaroğlu hakkındaki davalar için yeni yöntem
Son Güncelleme: 9 Ocak 2019 Çarşamba 15:51
9 Ocak 2019 Çarşamba 15:48

CHP TBMM Grubu, Grup Başkanvekili Engin Özkoç başkanlığında toplandı. Basın kapalı olarak gerçekleştirilen bu toplantıda yeni kararlar alandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açılan tazminatların ödenmesi için fon oluşturulacak.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç şu ifadeleri kullandı:

“Genel başkanımız milletin hakkını gasp edenlere karşı mücadelesini sürdürüyor. İktidar mensupları 'önünü nasıl kesebiliriz' kaygısı içinde mahkemelere etki ederek yüzde yüz haklı olduğu davalarda CHP Genel Başkanı ile ilgili tazminat davaları açıyorlar.

“Genel başkanı ekonomik yaptırımlarla durduramazsınız”

Bu tazminata karar vermeyen hakimleri değiştirerek kendi kararlarını çıkarıp CHP Genel Başkanını ekonomik olarak çıkmaz içine sokmaya çalışıyorlar. CHP Genel Başkanı hakkında bugüne kadar sonuçlanan davalarda bir ceza kesinleşmedi. Üst mahkemelere müracaat edilmiş davalar devam ediyor. Kesinlikle bu yöntemlerle yıldırmanın mümkün olmadığını tarihe not düşmek gerekiyor. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu ekonomik yaptırımlarla durduramazsınız, engelleyemezsiniz.

“Elimizi taşın altına koyuyoruz”

Bu tazminat davaları neticelendirildiğinde, sizin baskınızdan çıkan cezalara karşı CHP ailesi olarak biz milletvekilleri elimizi taşın altına sokuyoruz. Kendi maaşlarımızdan CHP Genel Başkanı ile ilgili bugün alınacak bütün kararların bedelini ödemeye hazırız. Çünkü biz bir tarihin bugünkü temsilcileriyiz. Kurtuluş Savaşı'ndaki baskılarla boyun eğdirilemediyse, bugün de iktidarın diktatörce tutumları neticesinde genel başkanımıza boyun eğdiremeyecekler. Biz bu kararı aldık. Yolumuza devam edeceğiz. Bütün gelirlerimiz gasp edilse de milletin hakkı ve hukukunu savunmaya devam edeceğiz. CHP olarak mazlumun hakkını savunmaktan bizleri kimse alıkoyamayacaktır.

“CHP kararlarını demokrasi ile alır”

Bu Kemal Bey'in takdirine bıraktığımız bir karar değildir. O yüzden Kemal Bey'in bilgisi dışında bu kararı aldık. Kemal Bey, CHP'nin genel başkanıdır. Ancak CHP demokrasi ile alır kararlarını. Kendi kararlarımızı bu mücadelede önümüze çıkarılan engelleri yıkmak için alıyoruz. Bu, CHP'nin onur meselesidir. Biz bu onur meselesinin bekçileriyiz”

 

Yorumlar