Kemal Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül ile görüştü

Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programına katılan Abdulkadir Selvi, Kemal Kılıçdaroğlu ile Abdullah Gül’ün yaklaşık 3 hafta önce bir görüşme gerçekleştirdiğini söyledi

Kemal Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül ile görüştü
Son Güncelleme: 7 Aralık 2018 Cuma 12:45
7 Aralık 2018 Cuma 09:02

Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yaklaşık 3 hafta önce bir görüşme gerçekleştirdiğin söyledi.  Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programın katılan Abdulkadir Selvi, görüşmenin detaylarını şöyle anlattı:

“Aslında sadece bir görüşme değil, Sayın Kılıçdaroğlu ile kasım ayında yaptığı görüşme var Sayın Abdullah Gül'ün. Daha önce de Ekim ayında Temel Karamollaoğlu ile yapılan bir görüşme var Abdullah Gül ile. Ben onu hem Abdullah Gül kanadına, hem de Karamollaoğlu'nun bizzat kendisine sormuştum.

Burada paylaşabiliriz. Sayın Kılıçdaroğlu 'güncel siyasete girmedik, dış politika ağırlıklı olarak görüştük. Dış politikadaki gelişmeleri değerlendirdik. Demokratik hukuk devleti ve ekonomiyi konuştuk, ancak güncel siyasete girmedik' diye Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları var.

"Karamollaoğlu'nun talebiyle..."

Sayın Temel Karamollaoğlu ile olan görüşme ise ekim ayında gerçekleşiyor. Karamollaoğlu'nun talebi üzerine gerçekleşiyor, kendisi onu söyledi. 24 Haziran seçimlerinin sonuçlarını konuştuk, ufuk turu yaptık. Görüşmede biz iki kişiydik, Sayın Gül'ün yanında da birisi vardı. Oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik, gerek olursa da yeniden bir görüşme yapabiliriz, Abdullah Bey bizim eski dava arkadaşımız..."

Yorumlar