Yok böyle cinayet! Kavgada kardeşini kurtarmaya gitti...

Adana'nın Seyhan ilçesinde Abdulmurat Tataş'ın yaralandığı, Zidan Gündüz'ün ise yaşamını yitirdiği kavgada mermilerin, kardeşini kurtarmak isteyen Murat Gündüz'ün silahından çıktığı saptandı.

Yok böyle cinayet! Kavgada kardeşini kurtarmaya gitti... - Sayfa 1

Olay, 25 Mayıs günü saat 21.00 sıralarında merkez Seyhan ilçesi Gülbahçesi Mahallesi'nde meydana geldi. Evinin balkonunda oturan Abdulmurat Tataş, motosikletle sokakta hız yapan Zidan Gündüz'ü yavaş gitmesi için uyarınca tartışma çıktı. Zidan Gündüz'ün kardeşi Murat Gündüz ile Tataş'ın arkadaşı Mehmet Halat'ın da olay yerine gelmesiyle tartışma, kavgaya dönüştü. Taraflar tabancalarla birbirlerine ateş etti. 

1 6
 
Yok böyle cinayet! Kavgada kardeşini kurtarmaya gitti... - Sayfa 2

Zidan Gündüz başından, Tataş ise sırtından yaralandı. İhbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılardan Abdulmurat Tataş Seyhan Devlet Hastanesi´ne, Zidan Gündüz ise özel hastaneye kaldırıldı. Zidan Gündüz, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

2 6
 
Yok böyle cinayet! Kavgada kardeşini kurtarmaya gitti... - Sayfa 3

KURŞUNLAR ÖLEN ŞAHSIN KARDEŞİNİN TABANCASINDAN ÇIKMIŞ

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayın ardından kaçan Murat Gündüz ile Mehmet Halat'ı yakalamak için çalışma başlattı. Bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri, Zidan Gündüz'ün ölümüne, Abdulmurat Tataş'ın yaralanmasına neden olan kurşunların, Murat Gündüz´ün tabancasından çıktığını saptadı.

3 6
 
Yok böyle cinayet! Kavgada kardeşini kurtarmaya gitti... - Sayfa 4

Olayın hemen ardından bölgeye gelen kardeşlerin akrabası Hakan Gündüz'ün, Zidan Gündüz'e ait olan tabancayı yerden alıp Murat Gündüz'e verdiği ve Gündüz'ün olay yerinde iz bırakmamak için tabancalarla kaçtığı belirlendi. Polis, düzenlenen operasyonla Mehmet Halat ile Hakan Gündüz'ü yakalayıp, gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından 2 şüpheli, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

4 6