İYİ Partili isim canlı yayında istifa etti

İYİ Parti’nin kurucuları arasında yer alan Oğuzhan Türk canlı yayında partisinde istifa etti.

İYİ Partili isim canlı yayında istifa etti
Son Güncelleme: 13 Ekim 2018 Cumartesi 11:35
13 Ekim 2018 Cumartesi 11:05

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Oğuzhan Türk Halk TV’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Uzun süre İYİ Parti lideri Meral Akşener ile hareket eden Türk, zaman zaman partisine yönelik eleştirilerde bulunuyordu. Oğuzhan Türk, MHP lideri Devlet Bahçeli'den gelen, "İzlenen politikalardan dolayı rahatsızlık duyan, geçmişte bize kırgın ve kızgın olsa da pişmanlık duyan her arkadaşımı kucaklıyor yürekten selamlıyorum. İşte kapı sonuna kadar açık" şeklindeki davetin sorulması üzerine canlı yayında İYİ Parti'den istifa edip MHP'ye geçeceğini açıkladı.

“Ülkücülere yakışan gitmektir”

"İYİ Parti'nin içinde ülkücülerin çok ciddi rahatsızlığı var" diyen Oğuzhan Türk, "İyi Parti'den istifamı veriyorum. Sayın Devlet Bahçeli kollarını açtı ülkücülere de yakışan gitmektir" dedi.

“Binlerce ülkücü MHP’ye geçmeyi düşünüyor”

Oğuzhan Türk binlerce İYİ Partili ülkücünün MHP'ye geçmeyi düşündüğünü söyledi. Türk, "7 Haziran seçimlerinde İYİ Parti'nin içinde bulunan ülkücülerin çoğunluğu AKP ile koalisyona girmediği için Devlet Bahçeli'ye yüklendi. Ülkücüler neden devlet yönetmeye talip olmuyor diye Bahçeli'ye saldırdı. Geldiğimiz süreçte 7 Haziran'da neden koalisyon kurmadın diye eleştirilen Devlet Bahçeli şimdi neden koalisyon kurdun diye eleştiriliyor. Bu eleştirileri yapan sadece ben değilim, yüzlerce, belki binlerce ülkücü MHP'ye geçmeyi düşünüyor" dedi.

AK Parti’nin değil MHP’nin alternatifi olmaya çalıştı”

Oğuzhan Türk, Meclis'in en erkek egemen ve yaşlı grubunun İYİ Parti'de olduğunu da söyleyerek partisini şöyle eleştirdi:

"Meclis'in en erkek egemen en yaşlı grubu İyi Parti'de. İyi Parti, ülkücü hareketi bölmek ve CHP'deki memnuniyetsiz seçmenin kafasını karıştırmak için ortaya çıktı. Hayalimiz, Ak Parti'nin yerine gelecek bir alternatif olmaktı ama İyi Parti AK Parti'nin değil, MHP'nin alternatifi olmaya çalışıp onun rolünü almaya çalışıyor."

 

Yorumlar