İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Hükümetin yanındayız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dövizde yaşanan artış ve ABD ile gerginlikler konusunda açıklama yaptı. Akşener, "Hükümetimiz ve milletimiz adına hükümetimizin yanındayız" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Hükümetin yanındayız
Son Güncelleme: 10 Ağustos 2018 Cuma 17:44
10 Ağustos 2018 Cuma 16:48

İYİ Parti, ekonomik verilerin düzeltilmesine yönelik siyasi partilerin katılacağı ortak bir toplantı talebinde bulundu.

Partinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Türk Lirası'nın değer kaybına sebep olan kararlar alınırken birlikte değildik ama çözüm için bir araya gelebiliriz. Hükümetten, siyasi partilerin ekonomi kurmayları ile geniş katılımlı bir toplantı talep ediyoruz" denildi.

"Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin yanındayız"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İl Başkanları toplantısı sonrasında gündemi değerlendirdi. Ekonomiye ilişkin Akşener, "Ekonomide ve dövizde tam anlamıyla bir patlama yaşanmıştır. Hepimiz aynı gemideyiz geminin adı Türkiye Cumhuriyeti'dir. Dünü ve bugünü yarın konuşmak üzere sayın Cumhurbaşkanı'na çağrıda bulunuyoruz; gelin etrafınızı saran sizi sürekli yanıltan o ekonomi kurmaylarından bir an evvel kurtulun.  Türkiye Cumhuriyeti,  aile şirketiniz değil. Ekonomik tabloyu bozarken yalnızdınız çözüm için birlikte hareket etmeye hazırız. Bugün için ülkemiz ve milletimiz adına Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin yanındayız. Merkez Bankası'na müdahale etmekten vazgeçin" dedi. 

Yorumlar