İşte yeni andımız

Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Milli Eğitim Bakanı Selçuk'a "Okullarımızda Andımız’ın da yeniden okunmasını bekliyoruz" çağrısında bulundu. Bu süreçte sosyal medyada ise "Atatürk çocukları marşı" yeniden gündeme geldi

İşte yeni andımız
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 11:56
4 Eylül 2018 Salı 16:46

Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, "Milli Eğitim Bakanlığı’nın yıllardır biriken problemleri çözülmeyi beklese de Sayın Ziya Selçuk’un gerek öğretmenin önemine dair yaptığı olumlu açıklamalar, gerekse Milli Bayramların okullarda yeniden Kutlanması ve Atatürk’ün derslerde anlatılmasına yönelik yaptığı yönetmelik değişiklikleri hepimizi umutlandırmıştır. Tam sırasıdır. Okullarımızda Andımız’ın da yeniden okunmasını bekliyoruz" diye ifade etti. 

Kütahya Şube Başkanı Erdoğan Aktaş ise "Milli Eğitim Bakanlığı, sosyal etkinlikler yönetmeliğinde değişiklikler yapmış ve bu değişiklikler 1 Eylül tarihinde yürürlüğe girmiştir. Artık milli bayramlarımız yeniden hakkıyla kutlanmaya başlanacaktır. Bu anlayış için teşekkür ediyorum. Hazır elleri değmişken bu eğitim öğretim yılında çocuklarımız okula andımızı okuyarak başlayabilirler" şeklinde konuştu.

Bu süreçte sosyal medyada ise "Atatürk çocukları marşı" yeniden gündeme geldi. Muharrem Baz'ın bestelediği marş, andımızın yerine önerildi.

Atatürk çocukları marşı:

Bir güneş gibi aydınlatırız

Karanlık ufukları

Bir güneş gibi aydınlatırız

Karanlık ufukları

Sevgi saygı umut doluyuz

Doğruluktur yolumuz

Gözleriz ufukları…

Başları hep yukarı

Hem çalışkan hem dürüst

Atatürk çocukları"

Yorumlar