Bilim Kurulu üyesi sıraladı! İşte kontrollü sosyal hayatın 5 kuralı!

Koronavirüs Bilim Kurulu üyelerinden Prof. Dr. Tevfik Özlü, sosyal medya hesabından yaptığı uyarılarla vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. Özlü, son paylaşımında kontrollü sosyal hayatın 5 kuralını açıkladı.

Bilim Kurulu üyesi sıraladı!  İşte kontrollü sosyal hayatın 5 kuralı!
Son Güncelleme: 19 Mayıs 2020 Salı 12:34
19 Mayıs 2020 Salı 12:31

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kontrollü sosyal hayat ile ilgili vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

"Küresel tehdide karşı mücadelemizi zaferle sonlandırmalıyız"

"19 Mayıs 1919, ulusun makus talihinin değişmesi için ilk adımın atıldığı tarihtir" diyen Prof. Dr. Tevfik Özlü, "İçinde bulunduğumuz bu zor günleri aşmak için kenetlenerek, aynı ruhla küresel tehdide karşı ulusal mücadelemizi zaferle sonlandırmalıyız. O gün yaptık, yine yapacağız. Az kaldı, gayret!" ifadelerini kullandı.

 "Tedbirleri elden bırakmayalım"

Bugüne kadar salgının kontrol altında tutulduğunu belirten Tevfik Özlü, "Dişimizi sıkıp, tedbiri elden bırakmayalım ve tümüyle bu atağı sonlandıralım. Kontrollü sosyal yaşamı başarabilirsek, salgını tekrar başlatmadan her şey normale dönmeye başlayacak" dedi.

Kontrollü sosyal yaşamın 5 kuralı

Kontrollü sosyal hayatın 5 kuralını vatandaşlarla paylaşan Prof. Dr. Tevfik Özlü, şu ifadeleri kullandı:

"Zorunlu değilse evden çıkma. Dışarıya çıktığında kapalı, havasız, kalabalık ortamlardan uzak dur; tenhada, açık havada kal. Her koşulda diğer insanlarla sosyal mesafeni koru. Toplumda maskeni usulüne uygun şekilde tak. El hijyenine dikkat et.

Bu 5 kurala dikkat ederek işimize, gücümüze dönebilir; hayatımızı normale getirebilir ve bunu yaparken de ikinci bir atağa neden olmayız. Hayatımızı virüsten geri almanın şu anda tek yolu bu"

Yorumlar