Meteoroloji tarih verdi! İstanbul ve Ankara'ya kar geliyor

Hava durumuyla ilgili Meteorolojiden gelen son tahminlere göre, yeni haftada ülke genelinde hava sıcaklıkları düşecek. Sıcaklıkların düşmesi ile birlikte İstanbul ve Ankara'da kar yağışının etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji tarih verdi! İstanbul ve Ankara'ya kar geliyor
Son Güncelleme: 10 Ocak 2022 Pazartesi 17:13
10 Ocak 2022 Pazartesi 09:46

Meteoroloji Genel Müdürlüğü il il hava durumu tahminlerini yayımladı. Yapılan son değerlendirmelere göre, bugün mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyredecek olan hava sıcaklığı, salı gününden itibaren hızla düşecek. Sıcaklıkların hızla düşmesiyle birlikte çarşamba ve perşembe günü başta İstanbul ve Ankara olmak üzere pek çok ilde kar yağışının etkili olması bekleniyor. Cuma günü ise yurt genelinde güneşli bir hava hakim olacak.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Son tahminlere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Ege'nin doğu kesimleri, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nin yağışlı geçeceği, yağışların İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri, Akdeniz'in Toroslar Mevkii ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde karla karışık yağmur ve kar, Güney Ege ve Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Yağışların Güney Ege kıyıları ve Akdeniz Bölgesi ile Adıyaman çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İSTANBUL VE ANKARA İÇİN KAR YAĞIŞI UYARISI

Meteorolojiden başta İstanbul ve Ankara olmak üzere pek çok il için kar yağışı uyarısı geldi. Çarşamba etkili olacak olan yağmur, öğle saatlerinden sonra kar yağışına dönecek. Yağışın özellikle yüksek kesimlerde etkili olacağı tahmin ediliyor. Cuma günü ise güneşli bir hava bekleniyor.

14 KENT İÇİN 'SARI' ALARM

Öte yandan bugün için, Adana, Giresun, Hatay, Kahramanmaraş, Rize, Tokat, Bayburt, Artvin, Gümüşhane, Mersin, Ordu, Sivas, Trabzon ve Osmaniye için sarı kodlu uyarı verildi. Muğla ve Antalya için ise uyarının rengi turuncu...

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

screenshot-3-copy.jpg

ANKARA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

screenshot-4-copy.jpg

İZMİR 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

screenshot-6-copy.jpg

Yorumlar