İSKİ’nin yeni Genel Müdürü Raif Mermutlu oldu! Raif Mermutlu kimdir?

İSKİ Genel Müdürlüğü’nde Raif Mermutlu atandı. Raif Mermutlu kimdir? Detaylar haberimizde…

İSKİ’nin yeni Genel Müdürü Raif Mermutlu oldu! Raif Mermutlu kimdir?
Son Güncelleme: 10 Eylül 2019 Salı 14:52
10 Eylül 2019 Salı 14:49

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bağlı kuruluşlarından İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nde (İSKİ) Genel Müdürlük görevine 9 Eylül 2019 tarihinde Çevre Mühendisi Raif Mermutlu atandı.

2 Ağustos'ta istifa etmişlerdi

İSKİ Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Fatih Turan, yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr. İzzet Öztürk, Prof. Dr. Adem Esen, Avukat Sıddık Eraslan ile Alişan Koyuncu, Genel Müdür Yardımcıları; Selami Taşer, Cafer Sezgin, Recep Hazır ve Metin Akbaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 2 Ağustos günü istifalarını sunmuşlardı.

Raif Mermutlu kimdir?

1961 Elazığ’da doğan Raif Mermutlu, İTÜ Çevre Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1983 yılında İller Bankası Genel Müdürlüğü'nde mühendis olarak göreve başlayan Mermutlu, Türkiye genelinde birçok ilin içme suyu arıtma projelerinde görev aldı. 1994 yılında İstanbul metropolünün su probleminin çözümü için İstanbul'a davet edildi ve İSKİ Genel Müdürlüğü'nde göreve başladı.İSKİ Genel Müdürlüğü'nde sırasıyla; Asya Yakası Su İnşaat Müdürlüğü, Atıksu Arıtma Daire Başkanlığı, Su Arıtma Daire Başkanlığı, Yatırımlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, İşletmelerden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenerek İstanbul'un büyük içme suyu ve atıksu projelerinin inşasında ve işletilmesinde önemli katkılar sundu. İngilizce bilen Raif Mermutlu, 2010 yılında kendi isteği ile emekli oldu.

Yorumlar