İmamoğlu'nun mesajına İyi Parti'den tepki

İBB Başkanı İmamoğlu'nun Akşener ile Buldan'ı yan yana getiren mesajına İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ağıralioğlu'ndan tepki geldi.

İmamoğlu'nun mesajına İyi Parti'den tepki
Son Güncelleme: 8 Mart 2021 Pazartesi 11:34
8 Mart 2021 Pazartesi 08:42

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun HDP Eş Başkanı Pervin Buldan ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i yan yana getirerek Dünya Kadınlar Günü Mesajı yayınlanması rahatsızlık yarattı. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ağıralioğlu, atılan mesajı doğru bulmadığını belirten bir mesaj paylaştı. 

İBB Başkanı İmamoğlu, dün Twitter mesajında, yerel seçimlerde kendisi için çalışan İyi Parti Genel Başkanı Akşener ile HDP Genel Başkanı Buldan'ın Kadınlar Günü'nü aynı mesaj içerisinde kutladı. 

İmamoğlu mesajında, "İYİ Parti Genel Başkanı Sayın @meral_aksener ve HDP Eş Genel Başkanı Sayın @PervinBuldan 'ın nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve Türkiye genelindeki kadın belediye başkanı mevkidaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım." dedi.

İmamoğlu'nun mesajı İyi Parti cephesinde rahatsızlığa neden oldu. 

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuzağıroğlu, ilk olarak partisinin İstanbul İl Sekreteri Yücel Coşkun'un, "Sayın Genelbaşkanımızın ve partimizin ismini, hiçbir koşulda bir arada olamayacağımız kişi ve yapılarla birlikte geçirilmesini şiddetle reddediyoruz." şeklindeki mesajını alıntılayarak kendi hesabında paylaştı. 

Daha sonra Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda söz konusu mesajın kabul edilemeyeceğini söyledi.

Ağıralioğlu mesajında, "Anneleri yıllardır evlâtsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum."dedi.

Ağıralioğlu ikinci bir mesaj daha paylaşarak, "Öcalan'a mektup yazdırılmasının milli iradeyi ne istikamette kamçıladığını ve ikinci seçimin sonuçlarına ne yönde tesir ettiğini hiç kimse unutmamalı! En başta da Ekrem Bey. Bu vesileyle başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın #8MartDünyaKadınlarGünü kutlu olsun."ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar