İmamoğlu davete katılacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne 30 büyükşehir belediye başkanını davet etti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu davete gidip gitmeyeceğini açıkladı.

İmamoğlu davete katılacak mı?
Son Güncelleme: 10 Eylül 2019 Salı 13:57
10 Eylül 2019 Salı 13:55

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetiyle ilgili konuştu. İmamoğlu Ankara’ya gidecek misiniz? Sorusuna şu yanıtı verdi:

“Tabii ki. Neticede bizim bireysel bir talebimiz vardı. Ama Sayın Cumhurbaşkanı bütün büyükşehir belediye başkanlarıyla, belediyelerin sanıyorum sorunlarını konuşmak üzere ya da bu yeni dönemi tartışmak üzere toplantı daveti yaptılar. Elbette ki katılacağız. Elbette ki şehirlerimizin bütün aslında büyükşehirlerin sorunlarını kendileriyle paylaşma imkanımız olacak.

Biz devletin her kademesinde maksimum diyalog maksimum ilişki... Neticede vatandaşımız hizmet bekliyor. Ama bizden ama merkezi hükümetten. Dolayısıyla işbirliğine ülkemizin her kademesinin ihtiyacı var. Biz bundan kaçınacak set koyacak anlayışa asla sahip olmadık, olmayacağız da. Zaten anlamlı da değil. Daveti için teşekkür ediyorum"

Yorumlar