Bakan Pakdemirli’den tarım açıklaması: İlerleyen yıllarda daha iyi noktalara geleceğiz

Tarımda Milli Birlik Projesi hakkında konuşan Bakan Pakdemirli, “Bu projeyle inşallah tarımda ilerleyen yıllarda çok daha iyi konumlarda olup hasılamızı arttırarak, daha iyi noktalara geleceğiz" dedi.

Bakan Pakdemirli’den tarım açıklaması: İlerleyen yıllarda daha iyi noktalara geleceğiz
Son Güncelleme: 13 Nisan 2019 Cumartesi 09:52
13 Nisan 2019 Cumartesi 09:00

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli katıldığı bir programda açıklamalarda bulundu.  Karadeniz'de üretilen fındığın, yöre insanını bu topraklara bağladığını dile getiren Pakdemirli, bu nedenle bu ürünün hem ekonomik hem de sosyolojik açıdan değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Hükümet olarak da başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, fındığa ve Karadeniz insanına çok önem verdiğini vurgulayan Pakdemirli, "Fındığı destekleme anlamında da iyi bir noktaya taşınmamız lazım" ifadesini kullandı

Türkiye'nin, fındık üretiminde dünyada birinci olduğunu belirten Pakdemirli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Fındık, Türkiye açısından stratejik ve çok daha iyi değerlendirilmesi gereken ürün. Bölge insanıyla, tüm paydaşlarıyla beraber bu işleri konuşalım. Çünkü her sene hasat zamanı fiyatı dışında fındığı konuşmaz hale gelmiştik. O yüzden hasat zamanı gelmeden önce bu işin hem dününü hem bugününü hem yarınını hem de öbür gününü planlayacak şekilde oturalım, konuşalım” ifadelerini kullandı.

Pakdemirli, Tarımda Milli Birlik Projesi hakkında ise "25 Nisan'da Sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımıyla tarımda ezber bozacak projeyle inşallah geliyoruz. Tüm beklentileri karşılayamayacak bir şey. Tabi ki bu bir yol haritasıdır, vizyondur. Bu, zaman isteyen projedir ama biz o yolda Türkiye olarak yürümeye başlayacağız. Bu proje, tüm paydaşları da bir arada toplayacak, bundan sonra herkese tarımla ilgili yeniden umut ışığı yakacak projedir. Bu projeyle inşallah tarımda ilerleyen yıllarda çok daha iyi konumlarda olup hasılamızı arttırarak daha iyi noktalara geleceğiz" açıklamasını yaptı.

Yorumlar