Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir, ikinci kez adliyeye getirildi

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir, gözaltı süresinin uzatılması talebiyle ikinci kez adliyeye sevk edildi.

Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir, ikinci kez adliyeye getirildi
Son Güncelleme: 15 Nisan 2019 Pazartesi 14:06
15 Nisan 2019 Pazartesi 12:19

Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir, Ankara merkezli Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturmasında gözaltına alınmıştı. Demir’in de bulunduğu 8 kişi gözaltı sürelerinin uzatılması talebiyle ikinci kez adliyeye sevk edildi.

34 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, silahlı terör örgütü FETÖ/PDY'nin ÖSYM Başkanlığındaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 8 Nisan'da Ankara, İstanbul, Adana, Eskişehir, İzmir, Nevşehir ve Trabzon'da eş zamanlı operasyon düzenlenmişti.    

Operasyonda gözaltı kararı verilen 34 şüpheliden 24'ü Ankara Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştı. Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir de Bursa Kestel'de Organize Sanayi Bölgesi'ndeki tekstil firmasında yakalanmıştı. Gözaltına alınanlar arasında ÖSYM'de bilişim personeli, uzman ve tekniker olarak görev yapan 6 kişinin de yer aldığı belirtilmişti.    

Gözaltı kararı verilen şüphelilerden 9'unun örgütün haberleşme programı ByLock'u kullandıkları, bir kısmının ankesörlü telefonlardan ardışık ve periyodik olarak değişik tarihlerde örgüt yöneticileri tarafından arandıkları tespit edilmişti. 

 

Yorumlar