MSB duyurdu: İdlib’de 1 asker şehit

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'de rejim unsurlarının topçu ateşinde 1 askerin şehit olduğunu, 1 askerin yaralandığını açıkladı.

MSB duyurdu: İdlib’de 1 asker şehit
Son Güncelleme: 3 Mart 2020 Salı 08:22
3 Mart 2020 Salı 08:19

Milli Savunma Bakanlığı (MSB),İdlib'de 1 askerin şehit olduğunu, 1 askerin yaralandığını bildirdi.

MSB'den yapılan yazılı açıklamada, çatışmaların önlenmesi maksadıyla İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına, rejim unsurları tarafından açılan topçu atışı neticesinde 1 askerin şehit olduğu, 1 askerin yaralandığı belirtildi.

Bölgede tespit edilen hedeflerin derhal ateş destek vasıtalarıyla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılığın verildiği ve hedeflerin tahrip edildiği kaydedilen açıklamada, "Gelişmeler takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz." ifadelerine yer verildi.

Başsağlığı mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit asker için bakanlığın sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayınladı.

Akar'ın mesajında, "Silah arkadaşımız, 02 Mart 2020 tarihinde İdlib bölgesinde düzenlenen topçu atışı saldırısında şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar