Bahçeli'den 'normalleşme' tepkisi: Hangi sinsi emellere odaklandığı belli

MHP lideri Devlet Bahçeli, normalleşme adımlarına yönelik açıklamalarda bulunurken, "Hangi sinsi emellere, hangi sakat hedeflere odaklandığı bellidir. Bir yanda yumuşaklık pozu veren, diğer yanda meşrep ve müktesebatındaki nefreti yağdıran siyasi hasis ve hırçın zihniyetlerin ikiyüzlülüğü utanç verici düzeylerdedir.' dedi.

Bahçeli'den 'normalleşme' tepkisi: Hangi sinsi emellere odaklandığı belli
Son Güncelleme: 15 Haziran 2024 Cumartesi 12:17
15 Haziran 2024 Cumartesi 12:14

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında normalleşme sürecini ele aldı. Bahçeli, toplumun vicdan muhasebesi yapmasını ve samimi bir şekilde meselelere yaklaşmasını temenni etti. Bahçeli'nin mesajında, bayramın ruhuna uygun olarak tahammül eşiklerini zorlamaktan kaçınılması gerektiği vurgulandı.

Bahçeli, siyasi arenada gözlemlenen ikiyüzlülüğe de dikkat çekerek, yumuşaklık görüntüsü veren ancak aslında nefreti yayma amacı güden siyasi figürlerin varlığını eleştirdi. Mesajında, bu tür hasis ve hırçın zihniyetlerin toplum için utanç verici olduğunu belirtti.

Kurban Bayramı'nın manevi atmosferinde toplumsal birlik ve beraberliği güçlendirmenin önemine vurgu yapan Bahçeli, Türkiye'nin içinde bulunduğu zorlu süreçlerde millet olarak dayanışma içinde olunması gerektiğini ifade etti.

MHP lideri Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

Temennim, bayram günleri münasebetiyle herkesin vicdan muhasebesi yapması, samimi şekilde meseleleri ele almaları, tahammül eşiklerimizi zorlama yanlışından dönmeleridir.

Bir yanda yumuşaklık pozu veren, diğer yanda meşrep ve müktesebatındaki nefreti yağdıran siyasi hasis ve hırçın zihniyetlerin ikiyüzlülüğü utanç verici düzeylerdedir.

Gerçekleri çarpıtarak, fason teklifleri sıcak tutarak, fiyaskoya dönmüş anlayışlarını münafık taktiklerle kapatmaya çalışarak kendilerine siyasi nefes borusu açmaya heveslenenlerin gayeleri boş, gayretleri boşunadır.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar