Eski eşini öldürüp intihar girişiminde bulundu

Manisa'da 6 ay önce boşandığı eşini sokakta pompalı tüfek vurarak öldüren erkek, aynı silahla intihara teşebbüs etti. Hastaneye kaldırılan saldırganın hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.

Eski eşini öldürüp intihar girişiminde bulundu
Son Güncelleme: 17 Kasım 2022 Perşembe 14:51
17 Kasım 2022 Perşembe 14:48

Manisa'nın Şehzadeler ilçesi, Yarhasanlar Mahallesi Avni Gemicioğlu Caddesi'nde Ali Alkan (40) ile eski eşi Hülya Alkan (35) arasında tartışma çıktı. Bu sırada yere yatırdığı kadına yanındaki pompalı tüfekle ateş eden Ali Alkan aynı tüfekle kendisini de vurdu.

Sağlık ekipleri, yaralanan kadını Merkezefendi Devlet Hastanesi'ne, Ali Alkan'ı ise Manisa Şehir Hastanesi'ne götürdü.

ESKİ EŞİNİN VURDUĞU KADIN HAYATINI KAYBETTİ

Merkezefendi Devlet Hastanesi'nden Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilen kadın, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Ali Alkan'ın ise hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

Olay yeri yakınında iş yeri bulunan ve ismini vermek istemeyen bir esnaf, kaldırımı süpürdüğü sırada bir kadının "yürü git" diye bağırdığını duyduğunu belirterek, "Yüzlerini görmedim, adamın elindeki silahmış, ben sopa zannetmiştim. Buradaki gençler polisi aradı. O sırada kadını yere yatırmış. Buradakiler 'yapma, ne yapıyorsun' dediklerinde silah aniden patladı, ben de içeri girdim. Görmedim, sadece seslerini duydum. Sonra bir el daha ateş etti, onu da 'kendine ateş etmiş' dediler" diye konuştu.

6 AY ÖNCE BOŞANMIŞLAR

Öte yandan Ali Alkan ile 3 çocuk annesi Hülya Alkan'ın yaklaşık 6 ay önce boşandığı, akraba oldukları için aynı soyadını taşımaya devam ettikleri öğrenildi.

Yorumlar