Erdoğan'dan peş peşe diplomasi trafiği! Estonya ve İngiltere Başbakanı ile görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Estonya Başbakanı Kaja Kallas ile telefonda görüştü. Görüşmede, savunma sanayii işbirliği başta olmak üzere ikili ilişkiler ve Rusya-Ukrayna savaşı dahil bölgesel konular ele alındı. Erdoğan ayrıca, Ukrayna’daki tahılın güvenli şekilde çıkarılması için mutlaka çözüm bulunması gerektiğini belirtti.

Erdoğan'dan peş peşe diplomasi trafiği! Estonya ve İngiltere Başbakanı ile görüştü!
Son Güncelleme: 21 Haziran 2022 Salı 16:52
21 Haziran 2022 Salı 16:49

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

"UKRAYNA'DAKİ TAHILIN GÜVENLİ ŞEKİLDE ÇIKARILMASI GEREKİYOR"

Görüşmede, savunma sanayii işbirliği başta olmak üzere Türkiye-Birleşik Krallık ilişkileri ve Rusya-Ukrayna savaşı dahil bölgesel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Ukrayna’daki tahılın güvenli şekilde ülkeden çıkarılması için mutlaka çözüm bulunması gerektiğini belirtti.

ESTONYA BAŞBAKANI İLE DE GÖRÜŞTÜ

İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Estonya Başbakanı Kaja Kallas ile telefonda görüştüğünü duyurdu.

Görüşmede, Türkiye-Estonya ilişkileri ve Rusya-Ukrayna savaşı dahil bölgesel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Ukrayna ve Rusya’yı müzakerelere dönmeye teşvik ettiklerini, savaşın insani alanda yol açtığı olumsuzlukların azaltılabilmesi için de girişimlerine devam ettiklerini aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, küresel gıda krizinin önüne geçme noktasında etken olacak Ukrayna tahılının Karadeniz üzerinden ihracı için Birleşmiş Milletler’le birlikte müşterek gayret içerisinde olduklarını vurguladı.

Yorumlar