Erdoğan: Hırsızlara bu işi bırakmayacağız!

Alibeyköy'deki cami açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hırsızlara bu işi bırakmayacağız. Demokrasi zaferiyle bu işi noktalayalım." dedi.

Erdoğan: Hırsızlara bu işi bırakmayacağız!
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:03
24 Mayıs 2019 Cuma 14:52

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alibeyköy’deki Hacı Osman Torun Camii açılışından konuştu.

Erdoğan açılış konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Önce merkezde camilerimiz mescitlerimizi yer alır ondan sonra binalarla genişler ve gelişir. Buraya önce binalar sonra Hacı Osman Torun cami yapılmış oldu. Adeta bir külliye gibi burası da faaliyette bulunulacak. Etrafta Selçuklu mimarisinin bir örneğini teşkil ediyor.

Burada görev yapanlarından buranın hakkını vermeleri gerekir. Rabbim bizleri ramazana kavuşturduğu gibi inşallah ramazan bayramına da kavuştursun diyorum. Tabi sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Suriye’de Arakan’da Afganistan’da Libya’da olsun tüm İslam ülkelerinde bu sıkıntıları yaşıyoruz.

Önümüzde 1 ay sonra ülkemizde de biliyorsunuz tabi sandık var.  Herhalde bu sandığın hakkını vereceğiz. İnşallah hırsızlara bu işi bırakmayacağız. Yani kendi kültürlerinde şu gördüğünüz anlayışın olmadığı kişilere bu işi bırakmayacağız. Gece gündüz çalışarak inşallah bu işin hakkını verelim diyorum ve ülkemizde demokrasi zaferiyle bu işi noktalayalım.”

Yorumlar