Erdoğan: En önemli hizmetler sizler için yaptığımızdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Başakşehir Millet Bahçesi'nde 23 Nisan TRT Çocuk Şenliği'nde konuştu.

Son Güncelleme: 23 Nisan 2022 Cumartesi 15:05
23 Nisan 2022 Cumartesi 15:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"ÇOCUKLARIN YÜREKLERİ TEDİRGİNLİKLE DEĞİL MUTLULUKLA ÇARPMALIDIR"

Kuzeyimizde 2 ayını bitiren savaşı da acıyla takip ediyoruz. Böyle dönemlerde çocuklarımızın hassas dokunuşuna her zamankinden daha çok ihtiyacımız oluyor. Çocukların kulakları bomba sesleriyle değil, akranlarının neşeli sesleriyle çınlamalıdır. Çocukların yürekleri tedirginlikle değil mutlulukla çarpmalıdır.

Ülkemize sığınan herkesi, ama çocukları adeta üzerlerine titreyerek koruyup kollamamız bu yüzdendir.

Dünyayı çocuklara verdiğimiz gün, her şeyin daha şefkatli olduğunu göreceğiz.

"ZAMANA YENİK DÜŞMEYİN" TAVSİYESİ

Sakın ola zamana yenik düşmeyin. Ailenize, arkadaşlarınıza okulunuza sıkı sıkıya sahip çıkın. En iyi öğretici hayattır. Hayatla bağlarınızı asla koparmayın. Her fırsatta parklarda, bahçelerde imkân olan her yerde, temiz havayla, tabiatla, arkadaşlarınızla buluşun. Resimden edebiyata müziğe ne olursa olsun, kendinizi mutlu edeceğiniz bir alanda çalışın.

Yeter ki siz isteyin, bizim için en önemli hizmet sizler için yaptığımızdır. Sizler için 2071 vizyonunu tasarlıyoruz. Sizlerde sizden sonraki nesillere çıtayı daha da yükselterek aktaracaksınız.

Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, tüm kahramanlarımızı şükranla yad ediyorum. Suriye'nin kuzeyinde şehit olan kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum.

Yorumlar