Dönere lohusa şekeri karıştırıp sattılar

Et fiyatları 50 liraya ulaşınca bazı restaurant, döner kafeleri soya kıymasını ve tavuk etini lohusa şekeri ile renklendirip et döner diye satmaya başladı.

Dönere lohusa şekeri karıştırıp sattılar
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 11:44
30 Ekim 2017 Pazartesi 13:59

Bazı restaurant ve döner kafeleri, soya kıymasını ve tavuk etini lohusa şekeri ile renklendirip et döner diye satmaya başladı. Bu tür olayların son dönemde arttığını belirten Memnun Döner yöneticilerinden Ercan Çiftçi "Son 2 yıldır dönerdeki sahtecilik tavan yaptı. Halk bilmiyor. Ama 7-8 TL'ye et döner satmak mümkün değil. Ucuz olarak satılan dönerin içerisinde ne ararsan var" dedi.

"HAYVAN İÇ ORGANLARI VE TIRNAĞI VAR"

Çiftçi "Sahte dönerin içinde hayvanların iç organları, bağırsak, hayvan tırnağı, tavuk kırıntılarından soya kıymasına kadar her şey var. Elde edilen bu et denilmeyecek maddeye lohusa şekeri ile et rengi veriyorlar. Ucuz etin döneri olmaz. Bu tür olayların cezasını halk, sağlığıyla ödemesin" uyarısında bulundu.

"VATANDAŞLARIN UCUZ ETİ SORGULAMASI LAZIM"

Çiftçi, denetimlerin sıkı olduğunu ancak halkın da bilinçli olarak ucuz satılan dönerleri sorgulaması gerektiğini belirtti. Çiftçi, kendilerinin 25 yıldır Durum Et Lokantası olarak birçok yerde hizmet verdiklerini belirterek son olarak 5 milyon lira yatırımla ilk restaurantlarını açtıklarını anlattı. (star)

Yorumlar