Cumhurbaşkanlığı’ndan TBMM saldırısı açıklaması!

TBMM’ye yapılan saldırı girişimim hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, "DHKP-C’li iki teröristin Türkiye Büyük Millet Meclisinde gerçekleştirmeye çalıştığı terör eylemi doğrudan millet iradesini hedef alan bir saldırı girişimidir" dedi

Cumhurbaşkanlığı’ndan TBMM saldırısı açıklaması!
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:03
15 Mayıs 2019 Çarşamba 08:43

2 DHKP-C’li terörist TBMM’ye girmeye çalışırken hazırladıkları düzenekle birlikte yakalanmışlardı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Sosyal medya hesabından DHKP-C'li iki teröristin TBMM'de yakalanmasına ilişkin paylaşımda bulundu.

Altun, "DHKP-C’li iki teröristin Türkiye Büyük Millet Meclisinde gerçekleştirmeye çalıştığı terör eylemi doğrudan millet iradesini hedef alan bir saldırı girişimidir. Milletimizin huzuruna yönelik bu terör eyleminin iç ve dış tüm bağlantıları ortaya çıkarılacak ve hesap sorulacaktır" ifadelerini kullandı.

Altun, "Şer odaklarınca planlandığı anlaşılan bu terör saldırısını püskürten güvenlik güçlerimizi can-ı gönülden tebrik ediyorum. Türkiye hiçbir terör örgütüne geçit vermeyecek ve teslim olmayacaktır. Gazi Meclisimize ve milletimize geçmiş olsun. Bu vesileyle 31 Mart 2015 tarihinde DHKP-C’li teröristlerce şehit edilen Cumhuriyet savcımız Mehmet Selim Kiraz’ı bir kez daha saygıyla ve minnetle yad ediyorum. Mekanı cennet olsun" açıklamasında bulundu.

 

Yorumlar