Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz mesajı: Tarihe altın harflerle kazındı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle bir video mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında "Bizim için 15 Temmuz'un asıl önemi, milletimizin tarihi boyunca maruz kaldığı darbelere karşı gösterdiği bu ilk fiili ve şanlı direnişin sembolü olmasıdır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz mesajı: Tarihe altın harflerle kazındı!
Son Güncelleme: 15 Temmuz 2022 Cuma 12:01
15 Temmuz 2022 Cuma 11:05

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle yayınladığı video mesajda şu ifadeleri kullandı:

"15 Temmuz gecesi Cumhuriyetimize, demokrasimize ve tüm kazanımlarımıza canımız pahasına sahip çıktık, Türkiye'nin asla esir edilemeyeceğini gösterdik.

Bu tür hadiseler milletlerin tarihinde yeni bir dönemin işareti olarak yerini alır. Biz de 15 Temmuz'u böyle bir nirengi noktası haline dönüştürmeyi başardık.

Artık Türkiye tarihi, demokrasimizin rüşdünü ispat etmesi ve milli iradenin gücü bakımından 15 Temmuz öncesi ve sonrası olarak iki dönem halinde incelenecek.

Sadece FETÖ'cü hainleri değil tıpkı diğer terör örgütleri gibi onları da üzerimize salan güçlere cevabımızı geri çekilerek değil ileriye atılarak verdik.

Vesayetle istikameti değiştirilemeyen, darbeyle yıkılamayan, terörle hizaya getirilemeyen Türkiye'nin ekonomiyle teslim alınmasına rıza göstermeyeceğiz.

"(Enflasyon) İnşallah bu türbülanstan da ilk çıkan ülkelerin başında gelecek, 15 Temmuz'un devamı olarak gördüğümüz bir badireyi daha geride bırakacağız."

 

Yorumlar