Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye küllerinden kalkan bir millet olarak her an her yerde zafere hazırdır!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Mezuniyet Töreninde konuştu. Başarılı EFES tatbikatına değinen Erdoğan, "Dünyaya gayet güzel ders verdik. Türkiye küllerinden kalkan bir millet olarak her an her yerde zafere hazırdır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye küllerinden kalkan bir millet olarak her an her yerde zafere hazırdır!
Son Güncelleme: 1 Temmuz 2022 Cuma 17:36
1 Temmuz 2022 Cuma 15:55

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Milli Savunma Üniversitesi Harp Enstitüleri 8’inci Dönem Müşterek Komuta Kurmay Eğitimi, 4’üncü Dönem Komuta ve Kurmay Eğitimi, 10’uncu Dönem Karargâh Subaylığı Eğitimi Mezuniyet Töreni’ne katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başlıkları;

Üniversitemizin 8'inci Dönem Müşterek Komuta Kurmay Eğitimi, 4'üncü Dönem Komuta ve Kurmay Eğitimi 10'uncu Dönem Karargah Subaylığı kursunu başarıyla tamamlayanları tebrik ediyorum.

Mezun subaylarımıza görev yerlerinde başarılar diliyorum. Kuruluşlundan bugüne sürekli gelişerek başarılı bir çizgide ilerleyen Milli Savunma Üniversitesi'nin yönetimini tebrik ediyorum.

'EN SİNSİ İHANET ŞEBEKESİ TARAFINDAN ELE GEÇİRİLMİŞTİ'

Askeri eğitim ve öğretim kurumlarımız tarihin en sinsi ihanet şebekesi tarafından ele geçirilmişti.

Kahraman ordumuz personel eksiğine rağmen yaptığı operasyonlarla dimdik ayakta olduğunu ispatlamıştır.

 

Türkiye'nin askeri personel yetiştirme sistemini çok daha uzun süre önce değiştirmesi ve yenilemesi gerekiyordu. Bu reform ihtiyacı da sürekli sabote edilmiştir. Bu sabotaj girişimleri devam etmiş sistemi çökertmek için her türlü gayret gösterilmiştir.

TSK'yı tüm unsurlarıyla birlikte dünyanın 1 numarası haline getirene kadar sürekli yeniden doğacak ve daha ileri adımlar atacağız.

'TÜRKİYE KÜLLERİNDEN KALKAN BİR MİLLET OLARAK HER TÜRLÜ ZAFERE HAZIRDIR'

1. Dünya Savaşı'nın ardından Anadolu'yu parçalamak isteyenleri topraklarımızdan kovup yeni bir sayfa açmıştık.

Tek parti faşizmiyle, darbelerle, terör örgütleriyle, tüm yol ve yöntemlerle başımızı yerden kaldırmamamız için çok çalıştılar. Bundan ordumuzda nasibini almıştır. Kısa bir süre önce EFES tatbikatıyla dünyaya güzel bir ders verdik. Bu şunu gösteriyor Türkiye küllerinden kalkan bir millet olarak her türlü zafere hazırdır. Bunu Azerbaycan'da Karabağ'da gösterdik.

NATO LİDERLER ZİRVESİ

NATO görüşmelerinde herkesin ifade ettiği gibi, Türkiye terörle mücadelede hakkı ödenmesi gereken bir ülkedir. Sıfırı tüketene kadar yürüteceğiz.

NATO Zirvesi'nde müttefiklerimize ülkemizin yaklaşımlarını ifade etme şansı bulduk.

Türkiye NATO'ya verdiği katkılarıyla teşkilatta daima seçkin bir konumda yer almıştır.

Son dönemde NATO içindeki bazı ülkelerin Türkiye'nin terörle mücadelesine yeterince destek vermediği açıktır.

Yorumlar