Erdoğan: Bu trenden inen bir daha binemez

Şanlıurfa'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu davada bu treni terk edeni bu can bu tende oldukça bir daha bu trene kabul etmeyiz." dedi

Erdoğan: Bu trenden inen bir daha binemez
Son Güncelleme: 8 Mart 2019 Cuma 16:17
8 Mart 2019 Cuma 15:00

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Şanlıurfa mitinginde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Urfa’ya tarihinin en büyük hizmetlerini getirdik"

31 Mart’tan sonra yol arkadaşlığımızı çok daha ileriye taşıyacağız. Şanlıurfa’nın geleceğine kastedenlere inat el ele, kol kola hedeflerimize yürüyeceğiz.

Urfa’ya tarihinin en büyük hizmetlerini getirdik. Son 17 yılda Şanlıurfa’ya 45 katrilyon lira yatırım yaptık. Şehrimize 30 bin seyirci kapasiteli stadyum kazandırdık. Şanlıurfa’ya bin 775 yataklı 89 adet tesisi kazandırdık. Bin 700 yataklı şehir hastanesini de şehrimize kazandırıyoruz. İnşaatı devam ediyor, iki yıla kadar hizmete alacağız. İmar barışıyla 160 bin Şanlıurfalı vatandaşımızın sıkıntısını çözdük.

Mardin'e dün hızlı tren müjdesini verdim. Benim arkamdan şu ifadeyi kullandılar; ‘Mardin'e hızlı trenin ne işi var?’ Şimdi oraya hızlı tren geldiği zaman o hızlı trenden onlar da istifade edecekler.' Yıllar yılı CHP her şeyin karşısına dikilmedi mi? İstanbul'u İzmir'e bağlıyoruz onun da karşısına dikilmeye çalışıyorlar.

Şanlıurfa'yı ülkemizin dünyanın en önemli gıda merkezi yapmak için sulama yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Dev bir sulama kanalıyla Şanlıurfa'dan Mardin'e adeta nehir akacak. Suruç Ovası'nın sulanması bir asırlık bir hayaldi. Suruç tünelini sizlerle birlikte hizmete açtık.  Şanlıurfalı çiftçilerimize son 17 yılda toplamda 10 katrilyon lira tarımsal destek verdik. Ülke genelinde 8 milyar 770 milyon liralık tarımsal destek ödemesini yapmış olacağız.

“Yeni istihdam sağlayacağız”

Şanlıurfa'da bir gıda olmak üzere iki adet toplam 5 yeni organize sanayi merkezi daha kuruyoruz. Buralarda 39 bin kişilik yeni istihdam sağlayacağız. Elektrik sorunun da çözüyoruz. Şehrimize bir teknopark bir araştırma geliştirme merkezi kurduk. İşadamlarımızı 6,5 katrilyon TL'lik yatırım desteği sağladık.

“Bu trenden inen bir daha binemez”

Ülkemiz için gece gündüz çalışıyoruz. Bazı tezgahlara, oyunlara sakın gelmeyiniz. Neymiş beyefendi aday olmamış... Ne dava var ne bir şey... Menfaat nerede ise oraya gidiyorlar. Bu trenden inenler bir daha bu trene binemezler. Bu davada bu treni terk edeni bu can bu tende oldukça bir daha bu trene kabul etmeyiz. Kiminle yola çıktıysak ihanet etmezse onla yola devam ederiz.

Şanlıurfa'dan tüm Türkiye'ye sesleniyorum. Türkiye'de Kürdistan diye bir yer var mı? Bu beyefendi Kürdistan özlemiyle yatıp kalkıyorsa Irak'ın Kuzeyinde Kürdistan var. Buyursun oraya gitsin. Türkiye'yi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek. Cudi'de Gabar'da inlerine girdik. Hatta Kandil'de inlerine girdik. Benim milletimin huzurun kim kaçırıyorsa biz onların kapısını çalarız."

 

Yorumlar