Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine değişikliği açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 23 Nisan resepsiyonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine değişikliği açıklaması
Son Güncelleme: 23 Nisan 2019 Salı 20:35
23 Nisan 2019 Salı 20:12

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 23 Nisan resepsiyonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin kabinede revizyon olur mu sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiçbir zaman bununla ilgili açıklama yapmadım. Medya veya birileri istedi diye eğer kabine değişikliği yoluna gidecek olursak, bu ülkede istikrar diye bir şey kalmaz. Eğer bir değişme gerekiyorsa gerektiği zaman onu zaten yaparız ama birilerinin siparişi üzerine ben kabine değişikliğine hiçbir zaman gitmem böyle bir adetim yok." yanıtını verdi.

"Türkiye İttifakı, Cumhur İttifakı'nın farklı bir versiyonudur"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye İttifakı, Cumhur İttifakı'nın farklı bir versiyonudur. Biz şu anda 82 milyonu ayırarak konuşamayız. 82 milyonu biz bir ittifak içerisinde 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' olarak topluyoruz. Kastımız da budur." açıklamasında bulundu.

"Karara yönelik herhangi bir yoruma girmeyeyim"

YSK'nın İstanbul seçimleri ilgili yürüttüğü süreçle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karara yönelik herhangi bir yoruma girmeyeyim. Şu anda aklımda kaldığı itibarıyla 9 maddede itiraz vardı. Diğer 8'i üzerinde de onların incelenmesine ayrıca karar vermişler. 8 maddenin de incelenmesini şu anda izliyoruz. Onlar da tabii çok çok ciddi başlıklar. Onlar da incelendikten sonra nihai kararı bekleyeceğiz." vurgusunu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile yakın zamanda bir görüşmenin olabileceğini söyledi.

Yorumlar