Çelik'ten "13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan'dır" diyen Kılıçdaroğlu'na sert tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ''Kılıçdaroğlu'nun '13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan'dır' diyerek Türkiye Cumhurbaşkanı'nı itham etmesi, Türkiye'nin terörle mücadelesini hedef alan bir provokasyondur'' açıklamasında bulundu.

Çelik'ten "13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan'dır" diyen Kılıçdaroğlu'na sert tepki - Sayfa 1

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yaptığı açıklamasında; "Kılıçdaroğlu'nun '13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan'dır' diyerek Türkiye Cumhurbaşkanı'nı itham etmesi, Türkiye'nin terörle mücadelesini hedef alan bir provokasyondur." ifadeleri ile sert tepki gösterdi.

1 18
 
Çelik'ten "13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan'dır" diyen Kılıçdaroğlu'na sert tepki - Sayfa 2

Ömer Çelik'in açıklamaları şu şekilde;

'Kılıçdaroğlu'nun "13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan'dır" diyerek Türkiye Cumhurbaşkanı'nı itham etmesi, Türkiye'nin terörle mücadelesini hedef alan bir provokasyondur.

2 18
 
Çelik'ten "13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan'dır" diyen Kılıçdaroğlu'na sert tepki - Sayfa 3

Teröre karşı söylenmesi gereken sözün, Türkiye Cumhurbaşkanı'na söylenmesi, terörün siyasi propagandasından başka bir şey değildir. PKK terör örgütüne söylemesi gereken sözün Türkiye Cumhurbaşkanı'na söylenmesi sadece terörün sözcülerinden duyduğumuz karanlık bir yaklaşımdır.

3 18
 
Çelik'ten "13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan'dır" diyen Kılıçdaroğlu'na sert tepki - Sayfa 4

Demokrasilerde muhalefet en tabii haktır. Ama Türkiye Cumhurbaşkanı'nı bu şekilde hedef alan bu söz muhalefet değildir. Teröre karşı söylenmesi gereken sözün, Türkiye Cumhurbaşkanı'na söylenmesi, terörün siyasi propagandasından başka bir şey değildir.

4 18