Bursa’da tek motorlu küçük uçak sokağa düştü

Bursa’da tek motorlu bir küçük uçak Yunuseli Havaalanı yakınlarında sokak arasına düştü. Olay sonrası yangın çıkarken bölgeye ekipler gönderildi.

Bursa’da tek motorlu küçük uçak sokağa düştü
Son Güncelleme: 25 Nisan 2022 Pazartesi 16:52
25 Nisan 2022 Pazartesi 15:32

Yunuseli Havaalimanı yakınında bulunan bölgeye tek motorlu uçak düştü. Evlerin arasına düşen uçak alev aldı.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Sokakta bulunan 5 araç da yanmaya başladı. Yangın nedeniyle zaman zaman patlamalar meydana geldi. Mahallede yaşayanlar ise panik yaşadı. İhbarla bölgeye çok sayıda itfaiye, polis, sağlık ve AFAD ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek kontrol altına alırken, uçaktaki 2 kişinin yaşamını yitirdiği belirlendi.

BURSA VALİSİ: 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Bursa Valisi Yakup Canbolat yaptığı açıklamada, "Eğitim uçağının düşmesi sonucu pilot ve öğrenci pilot hayatını kaybetti. İlk tespitlere göre yaralı yok." dedi.

Canpolat yaptığı açıklamada, "Olayın teknik sebeplerle olduğunu düşünmekteyiz konu araştırılacak. Sivil bir eğitim uçağıydı. 2 kişi vardı içinde pilotlarımız vefat etti. 2 evde ve 2 araçta hasar oluştu." ifadelerini kullandı.

"YAKLAŞMA VE KALKIŞ HATTINDA BİNALAR VAR"

Habertürk TV'ye konuşan Emekli Hava Trafik Kontrolörü Zafer Yeşilgül ise, "Bir uçağın yaklaşma ve kalkış hattında binaların olmaması gerekiyor. Zamanında bu nedenle bu havalimanı kapatılıp yerine Yenişehir Havalimanı yapılmıştı. Yunuseli Havalimanı şehrin ortasında ve daha yüksek bir durumda dikey kalkışlar söz konusu. En yakın İstanbul yaklaşmaya iletip o şekilde havalanıyorlar. Denetim sorunu var. Farklı bir yere de düşebilirdi. Kontrolsüz bir meydan ama kontrolsüz bir meydanın da zaman zaman kontrol edilmesi gerekiyor." dedi.

Yorumlar