AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Bu bildiri tam manasıyla bir rezalettir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Bildiride öyle kilit bir cümle var ki askerin müdahale ettiği eski zamanları anlatıyor. Bu bildiri tam manasıyla bir rezalettir." tepkisinde bulundu.

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Bu bildiri tam manasıyla bir rezalettir
Son Güncelleme: 4 Nisan 2021 Pazar 14:30
4 Nisan 2021 Pazar 14:27

İşte AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar;

Bildiride öyle kilit bir cümle var ki askerin müdahale ettiği eski zamanları anlatıyor. Bu bildiri tam manasıyla bir rezalettir.

Buyursunlar hangi partide istiyorlarsa, gitsinler siyaset yapsınlar. Bu bildirinin arkasında dış kaynaklı zihniyet var bundan hiç şüphemiz yok.

Gece karanlığında gizlenerek, namert bir şekilde bu sözleri söylerseniz bunun bir karşılığı olur. Herkesi bu girişime karşı çıkmaya davet ediyorum. Herkesin geç olmadan, milletin gözünden tamamen düşmeden tepki göstermesi şart. Bu birkaç günde hazırlanmış bir bildiri değil, çok iyi hazırlanmış, cümleler ölçülmüş biçilmiş.

Baktığımız ana nokta bu yönetimde milletin görüşü önemli. Sandıktan zaferle çıkamayanların ne zaman darbe olur da bize ekmek çıkar diye beklediklerini gördük. Bunu protesto etmeye davet ediyorum. Hükümetin olağan dışı yollarla köşeye sıkıştırılmasına bakmasınlar.

Yorumlar