Putin'den karantina açıklaması: Birkaç gün daha devam edeceğim!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yakın çevresindeki birçok kişinin koronavirüs testlerinin pozitif çıkması sonucu birkaç gün daha kendini karantinaya almaya devam edeceğini duyurdu.

Putin'den karantina açıklaması: Birkaç gün daha devam edeceğim!
Son Güncelleme: 16 Eylül 2021 Perşembe 12:17
16 Eylül 2021 Perşembe 12:13

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin Sarayı'nda çalışan bir personelde koronavirüs (Covid-19) tespit edildiğini belirterek, kendisini karantinaya aldığını duyurmuştu.

Son açıklamasının ardından bugün Rus lider Putin, karantinada kalmaya devam edeceğini duyurdu. Başkan Putin, çevrimiçi olarak katıldığı Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (CSTO) Liderler Zirvesi'nin açılışında yaptığı açıklamada, yakın çevresindeki birçok kişinin Covid-19 testlerinin pozitif çıkması sonucunda birkaç gün daha kendini karantinaya almaya devam edeceğini kaydetti.

Açıklamasında, Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'ye ziyaretini iptal etmek zorunda kalmasından duyduğu üzüntüyü de dile getiren Putin, "Biliyorsunuz ki Duşanbe ziyaretimi maalesef son anda iptal etmek zorunda kaldım. Bundan çok pişmanım, fakat bunun nedeni Covid-19 vakalarının sadece 1 veya 2 kişide değil, en yakın çevremde birkaç düzine kişide tespit edilmiş olması. Şimdi birkaç gün kendimi karantinaya almam gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov dün yaptığı basın açıklamasında, Putin'in sağlık durumunun iyi olduğunu ve kendisini iyi hissettiğini ifade etmişti. Peskov, doktorlar tarafından Putin'e gerekli testlerin yapıldığını ve çevresinde çalışan kişilerin ise en aza indirildiğini de belirtmişti.

Yorumlar