Kılıçdaroğlu bu kez de 28 Şubat mağduruyla helalleşti: Bir hata yaptık ve telafi edilmesi lazım

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 28 Şubat mağduru Sultan Kara'yı ziyareti sonrası, devletin yapılan haksızlıklar dolayısıyla mağdurlarla helalleşmesi gerektiğini belirterek "Bir hata yaptık, bu hatanın telafi edilmesi lazım. Geçmişte yaşananların tekrarlanmaması için hepimiz mücadele etmeliyiz. Bu meseleyi sistematik olarak çözmeliyiz, günlük politikalarla değil. Kalıcı olarak çözmeliyiz." dedi

Kılıçdaroğlu bu kez de 28 Şubat mağduruyla helalleşti: Bir hata yaptık ve telafi edilmesi lazım
Son Güncelleme: 7 Temmuz 2022 Perşembe 13:26
7 Temmuz 2022 Perşembe 13:22

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte 28 Şubat sürecinde başörtüsü gerekçesiyle öğretmenlik mesleğinden atılan Sultan Kara ve ailesini Ankara’daki evlerinde ziyaret etti Aileyle kahvaltıda bir araya gelen CHP lideri, ziyaret sonrası basın açıklamasında bulundu.

Kılıdaroğlu'nun açıklaması şu şekilde:

"Birbirini anlayan ve kucaklayan bir topluma dönüşmek istiyoruz. Bunun öncülüğünü yapmak, çaba harcamak gerekiyor. Geçmişteki yaraları bir şekliyle tedavi etmek gerekiyor. İnsanlar mağdur oldu, helalleşmemiz gerekiyor, mağduriyetlerini giderilmesi gerekiyor. Bugün eşim Selvi Hanım ile birlikte bir öğretmenimizin sabah kahvaltısındaydık. Önce bizi kabul ettikleri için teşekkür ediyoruz. Öğretmenimiz 28 Şubat mağduru. Yalnızca 16 ay öğretmenlik yapabilmiş. 1. sınıftaki çocuklara verdiği önemi anlattı. Onları eğittiğini ve yedi müfettişin kendisini nasıl sorguladığını ve görevine nasıl son verildiğini.

"SIRADAN BİR HATA DEĞİL, İNSANLARIN GELECEKLERİYLE OYNUYORSUNUZ''

Devletin yapılan bu haksızlıklar dolayısıyla bu mağdurlarla helalleşmesi lazım. Bir hata yaptık, bu hatanın telafi edilmesi lazım. Sıradan bir hata değil, insanların gelecekleriyle oynuyorsunuz, telafi edilmeli. Herkesin öncülük etmesi lazım. Medyanın öncülük etmesi lazım. Geçmişte yaşananların tekrarlanmaması için hepimiz mücadele etmeliyiz. Bu meseleyi sistematik olarak çözmeliyiz, günlük politikalarla değil. Kalıcı olarak çözmeliyiz. Bunu yapabildiğinizde zaten o insanlarla helalleşmiş olursunuz."

Yorumlar