Başbakan Yıldırım'dan dolar açıklaması

Ekonomiyle ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, "İran parası yüzde 48 değer kaybetti. Rusya parası yüzde 13 değer kaybetti. Bizde de dalgalanmalar oldu. Bunu fırsat bilenler ekonomik kriz geliyor diye başladılar. Türkiye konularına hakimdir" açıklamasında bulundu.

Başbakan Yıldırım'dan dolar açıklaması
Son Güncelleme: 15 Nisan 2018 Pazar 15:05
15 Nisan 2018 Pazar 14:40

Ekonomiyle ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, "İran parası yüzde 48 değer kaybetti. Rusya parası yüzde 13 değer kaybetti. Bizde de dalgalanmalar oldu. Bunu fırsat bilenler ekonomik kriz geliyor diye başladılar. Türkiye konularına hakimdir."şeklinde konuştu.

"MERKEZ BANKASI DA, HÜKÜMETİMİZ DE ÖNLEMLERİ ALMAKTADIR"

Enflasyon yükselse zil takıp oynayacaklar var açıklamasında bulunan Başbakan Yıldırım, "Mesela İran parası yüzde 48 değer kaybetti. Rusya parası yüzde 13 değer kaybetti. Bizde de bazı dalgalanmalar oldu, yüzde 1 yüzde 2 seviyesinde. Bunu fırsat bilenler ekonomik kriz geliyor diye başladılar. Sanki ülke krize giderse sadece AK Parti taraftarları etkilenecek. Böyle sığ bir muhalefet anlayışının faydası olmayacağını bir kez daha gördük. Enflasyon yükselse zil takıp oynayacaklar. Türkiye konularına hakimdir. Merkez Bankası da, hükümetimiz de önlemleri almaktadır. Biz böyle engelleri çok gördük. Ekonomik göstergelerimiz bu yaşananları doğrulamıyor. Türkiye 2017'de yüzde 7.4 büyüdü. G-20 ülkeleri arasında en büyük büyümeyi Türkiye gösterdi." dedi.

Yorumlar