Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu saldırısıyla ilgili bir açıklama daha

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit cenazesinde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilgili bir açıklama daha yaptı.

Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu saldırısıyla ilgili bir açıklama daha
Son Güncelleme: 23 Nisan 2019 Salı 20:11
23 Nisan 2019 Salı 19:40

YSK'nin İstanbul seçimlerine ilişkin kararıyla ilgili açıklamada bulunan Soylu, "YSK'nin bir kararla birlikte bu itiraza konu olan meselelerin araştırılması ve bunlarla ilgili yapılacak birtakım değerlendirmelerin önemli olduğunu düşünüyorum. Araştırmaların sonucu ne çıkacak hep beraber göreceğiz." ifadelerini kullandı.

"Bir yalan rüzgarıyla karşı karşıyayız"

Kılıçdaoğlu'na yapılan saldırıyla ilgili soruşturma'nın da sürdüğünü belirten Bakan Soylu, " Bizim bulgularımızda şu ana kadar provokasyonu veya dışarıdan gelerek provokasyonu sağlayan tespitimiz söz konusu değildir. Muhtarın bilgisi ve haberi olduğunu söylüyor, muhtar açıklama yapıyor 'Haber yok.' diyor. Ailenin bilgisi olduğu söyleniyor, aile açıklama yapıyor, 'Bizim bilgimiz yoktur, artık bizi rahat bıraksın, biz dua etmek istiyoruz.' diyor. Elde sopalar vardı diyor, sopalarla ilgili kimsenin bir bilgisi, görgüsü veya böyle bir değerlendirme yok. İnan bir yalan rüzgarı ile karşı karşıyayız. Ben bu yalan rüzgarından yoruldum. Kemal Kılıçdaroğlu'nun etrafında o anda sadece 41 koruma görevlisi var. Kendi koruma görevlisi sayısı 18'dir. " açıklamasında bulundu.

Yorumlar

haktan En beğenilen yorum
Yani ,Mantıklı 👍