Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu iddiası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile ilgili bir iddia ortaya attı. Soylu, "Kılıçdaroğlu çok büyük bir tezgah hazırlıyor. Yapmak istedikleri şey 4,5 yıl anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirmektir" dedi.

Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu iddiası
Son Güncelleme: 17 Mart 2019 Pazar 12:39
17 Mart 2019 Pazar 12:35

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Niğde'de AK Parti İl Başkanlığı önünde düzenlenen mitingde konuşma yaptı.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan olmasaydı, o devlet kurulacaktı" diyen Soylu, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem dünyaya hem de geleceğe bir not bıraktı. Irak'ın kuzeyinde devlet kurup Afrin'de terör merkezi oluşturup, bu coğrafyada yeni oyun kurmaya çalışanlara tarihi bir not bıraktı. Bütün dünyaya 'Ey dünya, eğer bu coğrafyada bir oyun kurmak istiyorsan bilesin ki ben burdayken kimseye oyun kurdurmam.' dedi. Şimdi yeni bir oyun peşindeler" diye konuştu.

Soylu, "Türkiye'de Kılıçdaroğlu çok büyük bir tezgah hazırlıyor. İktidara gelemeyeceğini, sandıkla gelemeyeceğini bildiği için Türkiye'nin önünde 4,5 yıl seçimsiz bir dönem olduğunu bildiği için acaba Türkiye'yi nasıl karıştırırım diye. Yapmak istedikleri şey 4,5 yıl anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirmektir. Eğer 31 Mart'ta biz bir zaafiyete uğrarsak bilesiniz ki 1 Nisan sabahı Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da 6 yaşındaki çocuklara, masum çocuklara taşları verirler, kaymakamları valileri sokağa çıkarmaz, itibarlarını altüst ederler. Bunlara ülkemizi karıştırma imkanı vermeyin. Terörün kökünü kazıyalım." diye konuştu.

Yorumlar