Bakan Soylu sayı verdi! Ne kadar DEAŞ’lı yakalandı?

Terörle mücadelenin Türkiye'nin her noktasında devam ettiğini belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İçeride de dışarıda da kararlılık devam edecektir. Bu sabah itibariyle 41 DEAŞ'lı daha teslim alındı." dedi

Bakan Soylu sayı verdi! Ne kadar DEAŞ’lı yakalandı?
Son Güncelleme: 19 Ekim 2019 Cumartesi 12:48
19 Ekim 2019 Cumartesi 11:32

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ankara'daki muhtarlar görüşmesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin, "195 DEAŞ'lı yakalanmıştı, bu sabah 41 DEAŞ'lı daha teslim alındı" açıklamasını yapan Bakan Soylu, “Yakalanan DEAŞ'lı sayısı 236'ya yükseldi. DEAŞ'a karşı en büyük mücadeleyi bizim ülkemiz vermiştir. Fırat Kalkanı'nda 3 binin üzerinde DEAŞ'lı etkisiz hale getirilmiştir. Dünyada hiçbir millet DEAŞ'la göğüs göğüse mücadele etmemiştir. Avrupalılar DEAŞ'lıların korkusundan evlerinden çıkamamıştır. Aman bize bir şey olmasın diyerek nasıl korktuklarını biliyoruz. Türkiye hem terörle hem istikrarsızlaştırma sonucu bu göç dalgasıyla mücadele edecektir.” İfadelerini kullandı.

Sabah saatlerinde Adana’da 2 teröristin etkisiz hala getirildiğini belirten Bakan Soylu şu ifadeleri kullandı:

“Terörle mücadele Türkiye'nin her noktasında devam etmektedir. Bir tarafta Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güveni sağlamak için, bir yandan da Türkiye'nin her yerini temizlemek için aynı kararlılığımız devam etmektedir. Kış operasyonlarımız başladı, PENÇE 1, PENÇE 2 operasyonlarımız da sürecektir.”

Süleyman Soylu kimdir?

21 Kasım 1969 tarihinde İstanbul’da doğdu. Plevne Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

 1987 yılında siyasete atıldığı Gençlik Kolları’nda İlçe Başkanı ve İl Başkan yardımcılığı yaptı.

 1995-1999 yılları arasında Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı, 1999-2002 arasında ise İstanbul İl Başkanlığı görevlerinde bulundu.

 6 Ocak 2008 ve 16 Mayıs 2009 tarihleri arasında Demokrat Parti Genel Başkanlığı yaptı.

 Bir süre siyasete ara verdikten sonra 12 Eylül 2010 Referandumunda “evet” tercihini anlatmak üzere Türkiye’yi dolaşarak ”Demokrasi Buluşmaları” adını verdiği bir dizi seminer düzenledi.

 2012 Yılında AK Parti’ye katılan Süleyman Soylu 4. Olağan Genel Kurulu’nda MKYK üyeliğine, ardından AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Daha sonra 2014 yılında Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

 Süleyman Soylu, 25 ve 26. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili, 24 Haziran 2018’de yapılan Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde de 27. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili olarak seçilmiş; 64. ve 65. Hükümetlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren de yine 65. Hükümette ve ardından 66. Hükümette de İçişleri Bakanı olarak görev yapmıştır.

 Süleyman Soylu 67. Hükümet’te yeniden İçişleri Bakanı olarak  görev yapmaktadır.

1994 Yılında sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren bir aile şirketi kuran Süleyman Soylu evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar