Bakan Kurum’dan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi açıklaması: Dünyada 5’nci, Türkiye’de 1’nci, çok yakında!

Bakan Kurum, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ile ilgili resmî sosyal medya hesabından “Dünyada 5’nci, Türkiye’de 1’nci, Çok yakında!” ifadeleriyle bir paylaşımda bulunurken Türkiye’nin en büyük millet bahçesinin detaylarının anlatıldığı bir video yayımladı. Videoda Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne ilişkin bilgi verildi.

Bakan Kurum’dan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi açıklaması: Dünyada 5’nci, Türkiye’de 1’nci, çok yakında! - Sayfa 1

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Dünyada 5’nci, Türkiye’de 1’nci, Çok yakında!” ifadelerinin yer aldığı sosyal medya mesajıyla Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin detaylarının anlatıldığı bir video yayımladı.

1 13
 
Bakan Kurum’dan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi açıklaması: Dünyada 5’nci, Türkiye’de 1’nci, çok yakında! - Sayfa 2

Bakan Kurum’un, paylaştığı videoda, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin, 2 milyon metrekare alan üzerine kurulu, yeşil alanı bol, içinde sosyal donatıları, 70 bin metrekareye yakın kapalı alanları ve sosyal donatıları olan büyük bir şehir parkı olacağı vurgulandı. Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin, dünyada bu büyüklükte beşinci sırada, Türkiye’nin de en büyük şehir parkı olma özelliğini taşıyacağı belirtildi.

2 13
 
Bakan Kurum’dan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi açıklaması: Dünyada 5’nci, Türkiye’de 1’nci, çok yakında! - Sayfa 3

DOĞAL YAŞAM KÖYÜ KURULACAK

Videoda Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne ait ayrıca şu bilgilere yer verildi:

3 13
 
Bakan Kurum’dan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi açıklaması: Dünyada 5’nci, Türkiye’de 1’nci, çok yakında! - Sayfa 4

“Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne 9 ayrı noktadan girilebilecek. Bu girişlerde seralar ve bostanlar olacak. Bu seralarda doğal ürünler yetiştirilebilecek. Vatandaşlar isterlerse buradan doğal ürünler temin edebilecek. Güney-kuzey yönünde yaklaşık 2 buçuk kilometre uzunluğunda Ab-ı Hayat Suyu denilen bir yapay dere bulunacak. Ayrıca dere kenarlarında seyir terasları, burada piknik yapılabilecek alanlar, dinlenme alanları oluşacak.

4 13