Bahçeli, Kudüs'e Destek Mitingi'ne katılacak

Devlet Bahçeli, yarın Yenikapı'da yapılacak olan Kudüs Mitingi'ne katılacağını açıkladı.

Bahçeli, Kudüs'e Destek Mitingi'ne katılacak
Son Güncelleme: 17 Mayıs 2018 Perşembe 15:41
17 Mayıs 2018 Perşembe 15:20

Devlet Bahçeli, yarın Yenikapı'da yapılacak olan Kudüs Mitingi'ne katılacağını belirtti.

Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada ''Tarafımız elbette bellidir, o da Hakk’ın ve haklının yanıdır. Bunu tüm dünyaya tekraren göstermek için yarın saat 16.00’da İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek “Zulme Lanet, Kudüs’e Destek” mitinginde aziz milletimizle bir ve beraber olacağız, ilk kıblemizin onurunu savunacağız.
18 Mayıs 2018 Cuma günü, İslam’ın vicdanı, Türklüğün kati ve keskin şuuru Yenikapı’da bir kez daha destan yazacak, dosta güven, düşmana korku salarak zulme ve zalimlere açık, ikaz dolu bir mesaj verecektir. Yenikapı’da buluşmak dileğiyle'' cümlelerini kullandı. 

''Türk Milleti Hiçbir asır ve çağda zulme destek vermemiş''

Devlet Bahçeli Kudüs ile ilgili '' Tarihin hiçbir döneminde zulümle abat olana rastlanmamıştır. Zulüm, insanlık değerlerinin inkarı, ihanetin baştacı, kötülüğün saltanatıdır. Kuşku yok ki, zulme karşı tarafsız kalmak da zulümdür, zillettir, ziyandır, zarardır. Bugün Tük ve İslam yurtlarında zalimlerin kanlı ve karanlık fermanı egemendir. Buna sessiz kalmak, buna duyarsız davranmak zulme ortak olmak, zımnen onay vermektir. Türk milleti hiçbir asır ve çağda zulme destek vermemiş, bundan sonra da vermeyecektir.'' açıklamasını yaptı.

''Kudüs ilk kıblemiz''

Kudüs'ün ilk kıblemiz olduğunu sosyal medya hesabından dile getiren Bahçeli, ''Kudüs, ilk kıblemizdir. Kudüs, Miracımızın aziz şehridir. Kudüs semavi dinlerin buluşma ve barış içinde yaşama alanıdır. Ve Kudüs bugün zincire vurulmuş, Filistinli kardeşlerimiz katliama maruz kalmışlardır. Artık sözün anlamını kaybettiği bir aşamaya yavaş yavaş gelinmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi zalimlerin tam karşısında milletiyle bir ve beraberdir. Milliyetçi Hareket Partisi mazlumların sedası, mağdurların taviz vermeyen sevdalısı ve sözcüsüdür.'' ifadelerini kullandı. 

''Gazze'deki 8 aylık bebek Leyla zehirli gazla katledildi''
Gazze'deki 8 aylık bebek Leyla'nın zehirli gazla katledilişine de değinen Bahçeli, ''Gazze’de 8 aylık bebek Leyla’nın zehirli gazla katledilişi insanlığın sarsıla sarsıla inişinin izhar ve ilanıdır. Sayıları 60’ı aşan Filistinli kardeşimizin şehadeti ise vicdanların harap ve bitap düşmesinin ifadesidir. Zulüm lanetlenmezse, şeytani emeller selamlanmış olacaktır. Zalimler reddedilmezse masumlar iyice sönecek, iyice sinecek, hepten kaybedecektir. Bu nedenle Milliyetçi Hareket Partisi zulmün amansız düşmanı, zalim ve canilerin ebedi karşıtıdır.'' cümlelerini kullandı. 

Yorumlar