Bahar Candan: Çok kötü günler geçirdim

Uludağ'da, tanımadığını iddia ettiği birinin saldırısına uğrayan sosyal medya fenomeni Bahar Candan, konuyla ilgili açıklama yaptı. Çok kötü günler geçirdiğini söyleyen Candan, "Bu hepimizin başına gelebilecek bir şey. Herkes şu anda, sokağa çıktığı an bir saldırganın saldırısına uğrayabilir." dedi.

Bahar Candan: Çok kötü günler geçirdim - Sayfa 1

Katıldığı moda yarışmasıyla ünlenen, ardından sosyal medya fenomeni haline gelen Bahar Candan, 24 Mart'ta, Uludağ'da katıldığı bir partide tanımadığını iddia ettiği bir kişinin saldırısına uğradı. 

Saldırganın, "Seni ve tipini beğenmiyorum" diyerek, kendisini darp ettiğini öne süren Candan, bu nedenle yüzüne 10 dikiş atıldığını duyurdu.

1 7
 
Bahar Candan: Çok kötü günler geçirdim - Sayfa 2

"Herkes sokağa çıktığı an saldırıya uğrayabilir"

Basın mensuplarına açıklama yapan Bahar Candan, yaşadıklarının herkesin başına gelebileceğini söyledi. 

Candan, konuyla ilgili şunları söyledi:

Çok kötü günler geçirdim. Zor şeyler yaşadım. Benim için çok zordu. Saldırganla aramda hiçbir kişisel sorun, hiçbir bağ, hiçbir geçmiş yok. Saldırgan bana benim bir hayranım olarak yaklaştı. Benimle gündüz kayak yaparken fotoğraf çektirdi. Sonrasında akşam böyle bir olay yaşadım. Çok üzgünüm. Her şey yargıda şu an. Bana destek veren halkımıza çok teşekkür ediyorum. İlk kez televizyonda bu kadar darbedilmiş, yorgun görüntüm olacak. Sosyal medyada okuduğumuz olumsuz yorumların, eleştirilerin, kıskançlıkla atıldığını düşündüğümüz o yorumların sahiplerinin günlük hayatta karşımıza çıkıp, her kadına, kendinden daha güçsüz olduğu için bunu yapabileceğini gördüm ben. Hiç düşünmemiştim. Beni sevmeyen birinin bir gün yanıma gelip, bana vurabileceğini hiç hayal etmemiştim. Bu hepimizin başına gelebilecek bir şey. Senin annenin, benim annemin, benim başıma, her an, herkesin... Herkes şu anda sokağa çıktığı an, bir saldırganın saldırısına uğrayabilir. Sırf kadın olduğu için, ondan güçsüz olduğu için...

2 7
 
Bahar Candan: Çok kötü günler geçirdim - Sayfa 3

"Kişisel bir olay değil"

"Ben olayı çok kişisel algılamıyorum" diyen Bahar Candan, "Hele ki, böyle bir zamanda olay hiç kişisel değil. Çünkü benim kişiye karşı işlediğim hiçbir suç yok. Kişisel hiçbir problemim yok. Bence kadına şiddetle ilgili. Saldırganı daha sonra hiç görmedim" diye konuştu.

3 7
 
Bahar Candan: Çok kötü günler geçirdim - Sayfa 4

Bahar Candan, erkek arkadaşı Murat D. ile İstanbul'dan tatil için Uludağ'a gitmişti.

4 7