Abdulkadir Selvi: Aslı Baykal, AK Parti'ye geçecek mi?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal’ın AK Parti’ye geçeceği iddiaları hakkında yazdı. Baykal ile görüştüğünü ifade eden Selvi, “Ben sadece görüşlerimi paylaşıyorum. Teorik bir çerçeve çiziyorum. Hiçbir siyasi angajmanım yok” şeklinde yanıt aldığını belirtti.

Abdulkadir Selvi: Aslı Baykal, AK Parti'ye geçecek mi?
Son Güncelleme: 18 Kasım 2022 Cuma 08:14
18 Kasım 2022 Cuma 08:11

Selvi'nin bugünkü köşe yazısının ilgili kısmı şöyle:

"Aslı Baykal, CHP yönetimine eleştirilerde bulunmaya başladı ya hemen itibarsızlaştırmak için harekete geçtiler. Kimi mektuplar yayınlıyor, kimi AK Parti’ye katılacağı yönünde haberler yapıyor. Bu da gösterdi ki Aslı Baykal’ın çıkışı birilerini fena halde rahatsız etmiş. Peki Aslı Baykal sorduğu sorularda haksız mı?

Türkiye’nin Libya Tezkeresi’ne CHP nasıl karşı çıkar? CHP, Irak ve Suriye Tezkeresi’ne niye hayır oyu verir? Yok terörle mücadele iktidara yarayacakmış. Aslı Baykal da “O zaman çıkın, sizde terörle mücadele edin” dedi. Aslı Baykal haksız mı?

Buna rağmen yine de Aslı Baykal’ı aradım. AK Parti’ye geçeceği yönündeki iddiaları sordum. “Ben sadece görüşlerimi paylaşıyorum. Teorik bir çerçeve çiziyorum. Hiçbir siyasi angajmanım yok” dedi."

Yorumlar