Asgari ücrete "refah payı" eklenecek

Yıl sonu yaklaştıkça asgari ücretle ilgili beyanatlar da art arda gelmeye başladı. Asgari ücret için farklı rakamların telaffuz edildiği bu günlerde bir açıklama da AK Parti Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan geldi. Kurtulmuş, asgari ücrete refah payı ekleneceğini söyledi.

Asgari ücrete "refah payı" eklenecek
Son Güncelleme: 24 Ekim 2022 Pazartesi 12:26
24 Ekim 2022 Pazartesi 12:09

Enflasyon ve hayat pahalılığı giderek artarken gözler yıl sonu açıklanacak yeni asgari ücrete çevrildi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş konuyla ilgili yaptığı açıklamada asgari ücrete refah payı da ekleyeceklerini dile getirdi.

Milliyet'ten Abdullah Karakuş'a konuşan Kurtulmuş, "Geçtiğimiz sene biliyorsunuz asgari ücret 1 yıl içerisinde iki kez yükseltildi. Şimdi de, yılsonu itibariyle bir miktar refah payını da koyarak herkesin tatmin olacağı, iyi oldu diyebileceği bir asgari ücret gündeme gelecektir" ifadelerini kullandı.

REFAH PAYI KONULACAK

Kurtulmuş açıklamasının devamında şöyle devam etti:

 "Burada yapılacak şey, fiyat artışlarının karşısında vatandaşımızın alım gücünü arttıracak tedbirlerin ortaya konulmasıdır, klasik bir klişedir, ama onu yapıyoruz. Hükümetin önceliklerinden birisi enflasyonun altında vatandaşımızı ezdirmemektir. Bunun için neredeyse her Bakanlar Kurulu'ndan sonra Sayın Cumhurbaşkanımız alınan tedbirleri açıklıyor. Geçtiğimiz sene biliyorsunuz asgari ücret 1 yıl içerisinde iki kez yükseltildi.
Şimdi de, yıl sonu itibarıyla bir miktar refah payını da koyarak herkesin tatmin olacağı, iyi oldu diyebileceği bir asgari ücret gündeme gelecektir. İnşallah asgari ücretli, emekli ve memur maaşlarındaki artışlarla da vatandaşlarımız rahat bir nefes alacaktır."

Yorumlar