Alibeyköy'de apartmanda yangın! Mahsur kalanlar var

Alibeyköy'de 11 katlı apartmanın ikinci katında çıkan yangında üst katlarda mahsur kalanlar, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Alibeyköy'de apartmanda yangın! Mahsur kalanlar var
Son Güncelleme: 4 Haziran 2020 Perşembe 15:35
4 Haziran 2020 Perşembe 15:28

Yangın saat 13.00 sıralarında Silahtarağa Mahallesi, Uğur Sokakta bulunan 11 katlı bir binada çıktı. Görgü tanıklarının iddiasına göre binanın ikinci katında bulunan dairede, karı koca arasında çıkan tartışma çıktı. Tartışmanın ardından, kadının daireyi ateşe verdiği iddia edildi. Kısa sürede alevler bütün daireyi sardı. Daireden çıkan dumanlar üst katları da etkiledi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan daireye köpüklü su sıkarak müdahale etti. Yangında binanın üst katlarında mahsur kalan apartman sakinleri tahliye edildi. Dumandan etkilenen biri itfaiye eri 3 kişi ambulansa alınarak ayakta tedavi edildi. Yangın, yaklaşık bir saat süren çalışmanın ardından kontrol altına alındı. İtfaiye ekiplerinin kurtardığı bir çocuğun annesi ile buluşması kameralara yansıdı. Yangın nedeniyle dairede hasar oluştu.

"Kadının evi ateşe verdiği söyleniyor"

Yangının çıktığı binanın müteahhitti Halim Oruç, "Aldığımız duyumlara göre karı koca kavgasından dolayı kadının evi ateşe verdiği söyleniyor. Daha sonra kadının kocası kaçmış. Kadın yarım saat burada bekledi. Ambulansla kaçıp gitmiş. Şu an ona ulaşmaya çalışıyoruz. Kadın darp edilmişti. Yüzünü gördük" diye konuştu. Bir başka görgü tanığı ise "Sorunlu bir aileymiş. Birkaç defa komşular da müdahale etmişti" dedi.

Yorumlar