Akşener'den Hüseyin Baş'a ziyaret: Altılı Masa'ya teklifi ileteceğim

İYİ Parti lideri Akşener, Millet İttifakı'na girmek istediğini açıklayan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ı ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Akşener, "Ayın 14’ünde yapacağımız Altılı Masa toplantısında Baş’ın yaptığı çağrıyı kendisi adına teklif edeceğim" dedi.

Akşener'den Hüseyin Baş'a ziyaret: Altılı Masa'ya teklifi ileteceğim
Son Güncelleme: 28 Ekim 2022 Cuma 19:41
28 Ekim 2022 Cuma 19:38

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş'ı partisinin genel merkezinde ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklama yapan Akşener, "Ayın 14’ünde yapacağımız Altılı Masa toplantısında Baş’ın yaptığı çağrıyı kendisi adına teklif edeceğim" ifadelerini kullandı.

BAŞ: BENİ MİLLET İTTİFAKI'NA ALSINLAR

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın "Beni Millet İttifakı'na alsınlar. Daha açık bir çağrı da olamaz" ifadelerine İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan "Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ve İYİ Partimiz sizleri Millet İttifakı'nda görmekten mutluluk duyacaktır'' yanıtı gelmişti.

Toplantı sonrası İYİ Parti lideri Akşener yaptığı ortak basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

"TEKLİFİ ALTILI MASA'YA İLETECEĞİM"

"Kendisi televizyon programında çağrıda bulundu. Altılı Masa'da oturan bir genel başkan olarak ayın 14'ünde yapacağımız toplantıya sayın Baş'ın yaptığı çağrının arka planını, gerekçelerini öğrendim ve o teklifi Altılı Masa'ya götüreceğim. Onun için bu ziyaret gerçekleşti. Harika ağırladılar bizi. Tekrar teşekkür ederim. İnşallah her şey hayırlı olur."

BAŞ: VİZYON OLUŞTURMAK ADINA KIYMETLİ

"Ben de sayın genel başkanımız Meral Akşener ablama diyeyim, bize o konfor alanını açmış oldu. Biz zaten iade-i ziyareti bekliyorduk. Ara ara iletişim kanalları üzerinden görüşüyorduk. Bize ilk refleksi gösteren parti lideri olmuş oldu. Bu konuda müteşekkiriz. Türkiye'nin demokrasisinin gelişmesi, parlamenter sisteme dönüşü. Malumunuz AK Parti ve Cumhur İttifakı Türkiye Yüzyılı vizyonunu açıklarken biz burada Türkiye Cumhuriyeti'nin yeni yüzyıl için 6'lı Masa'ya çağrıda bulunduk. Atatürk'ün milli mücadeleyi başlattığı dönemdeki mantığı hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. Türkiye'nin bütün düşünceleri bu masanın etrafında katkı sunsun. Çok mutlu olduk, memnun olduk. Türkiye'nin yarınlarına dönük güzel vizyon oluşturmak adına kıymetlidir."

Yorumlar