Akşener: Sen hapse girerken yanında ben vardım

İYİ Parti lideri Akşener, son günlerdeki hapishane tartışmalarına değinip Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kastederek "Sen hapishaneye giderken başka bir siyasi partide olmama rağmen yanında ben vardım" dedi.

Akşener: Sen hapse girerken yanında ben vardım
Son Güncelleme: 13 Mart 2019 Çarşamba 19:22
13 Mart 2019 Çarşamba 19:03

Erzurum'un Palandöken ilçesinde konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Şuradan gelirken gördüm, her yerde Tayyip Bey’in fotoğrafı, benim de ayıp olmasın bir iki fotoğrafımı asmışlar. Zaten hiç asılmaması gerekiyordu. Ben değil, Mahmut Uykusuz, Canan kızım seçilecek. Burada Tayyip Bey seçilmeyecek, adayları seçilecek. Nasıl bir iştir sanki Türkiye’nin tüm belediye başkanları tek kişi seçiliyor o da Tayyip Erdoğan, işi kaynatıyorlar.” dedi.

İsim vermeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kasteden Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Oradaki sistem şu, yani gönül işi de kardeşim, gönül kıra kıra nasıl oluyor bu iş. En başta benim gönlümü kırdın be… Sen hapishaneye giderken başka bir siyasi partide olmama rağmen yanında ben vardım, dara düştüğün zaman demokrasi adına, adalet adına, hukuk adına yanında bendim. Niye yuhalıyorsunuz, çekin kulağı bırakın. Kulağı çektiniz mi Mahmut Uykusuz ile Canan’cığım seçildi mi, saat 00.30’da çıkacak, diyecek ki ‘Aziz milletim verdiğiniz mesajı aldım’. İlk iş damat paket olacak. Arkasından Bakanlar Kurulu. Gelelim Erzurum özeline. Gelir gözünüzün içine bakar. 4,5 sene sonra da tartıya kendi çıkacak ve tartılacak. 4,5 sene boyunca bu tartılmanın endişesiyle yaşamasını, gelip gözünüzün içine bakıp ne istediğinizi öğrenmesini istiyorsanız kardeşlerim çekin kulağı, değiştirin bu düzeni. Sizden oy alıp tekrar seçilebilmek için 4,5 sene telef olsunlar. Bak İYİ Parti’yi kurmasaydık üçüncü kere geliyor, Erzurum’a gelir miydi? Yahu rekabet iyi bir şeydir.”

 

Yorumlar