Akit Haber Müdürü Murat Alan'a saldırı

Yeni Akit Haber Müdürü Murat AIan cuma namazı çıkışında saldırıya uğradı.

Akit Haber Müdürü Murat Alan'a saldırı
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:04
14 Haziran 2019 Cuma 16:41

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'nin komutanları için "Oynaya oynaya eşşek gibi saf tutacaklar" ifadelerini kullanan ve hakkında soruşturma başlatılan Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan darp edildi. Cuma namazı çıkışı saldırıya uğradığı iddia edilen Alan hastaneye kaldırıldı.

Akit TV Genel Koordinatörü sosyal medya hesabından yazdığı mesajda "10 gündür hedef gösterilen Yeni Akit Haber Müdürü MuratAIan çirkin bir terör saldırısına maruz kaldı. Kendilerine acil şifa diliyorum. Sorumlularının derhal bulunmasını arz ediyorum." ifadelerini kullandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayet üzerine başlatılan soruşturmada ‘yetkisizlik’ kararı vererek, dosyanın, kanalın merkezinin bulunduğu yerde yetkili olan Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmesini kararlaştırmıştı.

Hastaneye kaldırılan Murat Alan'ın görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. 

Öncesinde Milli Savunma Bakanlığı ise "1 Haziran 2019'da Akit TV'de yayımlanan bir programda, TSK'de görev yapan generaller için söylenen yakışıksız sözler" ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğunu duyurmuştu.

Yorumlar